RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Hiszpania: krytyczna sytuacja w jednym z regionów. Operacje tylko w trybie pilnym

Wykonywane są jedynie operacje w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji (fot. PAP/EPA/Andreu Dalmau)
Wykonywane są jedynie operacje w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji (fot. PAP/EPA/Andreu Dalmau)

Pomimo wyhamowania przyrostu dobowych liczby zakażeń koronawirusem w Katalonii władze medyczne tego północno-wschodniego regionu Hiszpanii poinformowały, że sytuacja w tamtejszych szpitalach stała się krytyczna wraz z nasileniem się liczby hospitalizowanych pacjentów.

Piąta fala COVID-19 w Hiszpanii. Ponad 30 tys. zakażeń w dobę, najwięcej od stycznia

W Hiszpanii podczas ostatniej doby zanotowano najwyższą od stycznia liczbę dziennych infekcji koronawirusem, ponad 30,5 tys. – poinformowało w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Katalońskie służby przypomniały w sobotę, że po notowanych w ostatnich dniach dobowych zakażeniach na poziomie powyżej 8 tys. w ciągu minionych 24 godzin potwierdzono tendencję spadkową - ponad 5,9 tys. infekcji.

Wskazano jednak, że wraz z rosnącą liczbą pacjentów w szpitalach sytuacja regionalnej służby zdrowia jest krytyczna, a wykonywane są jedynie operacje w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji medycznej.

Jak szacuje resort zdrowia Hiszpanii, Katalonia jest obecnie najbardziej doświadczonym przez pandemię regionem kraju. Na 100 tys. osób przypada tam już 1184 infekcji, zaś prawie pół tysiąca osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Wprawdzie w sobotę ministerstwo zdrowia Hiszpanii nie podało dobowego bilansu epidemicznego, ale z sygnałów napływających od regionalnych służb medycznych wynika, że w kilku wspólnotach autonomicznych COVID-19 wyhamował podczas ostatnich 24 godzin.

Tymczasem w sobotę hiszpański rząd wydłużył do września zamknięcie granic w swoich dwóch enklawach sąsiadujących z Marokiem: Ceucie i Melilli.

Dodatkowo poinformował, że osoby przybywające do Hiszpanii z Argentyny, Kolumbii oraz Boliwii będą musiały przejść 10-dniową izolację społeczną wraz z nasileniem się pandemii w tych krajach Ameryki Południowej.

Przeczytaj również: W Hiszpanii szczepienia co roku. Coraz gorsza sytuacja - zmarł 5-latek

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej