RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nie żyje uczestnik spływu rzeką Skawą. Porwał go nurt

46–latek znajdował się w jednym z trzech kajaków, które się zderzyły (fot. Facebook/OSP Radocza)
46–latek znajdował się w jednym z trzech kajaków, które się zderzyły (fot. Facebook/OSP Radocza)

Nie żyje 46–letni uczestnik sobotniego spływu rzeką Skawą. Z ustaleń policji wynika, że doszło do kolizji kajaków w Woźnikach. Ofiarę porwał potem nurt. Odnaleziono go, ale reanimacja nic nie dała – podała podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Rodzinna tragedia. 15-latek zmarł dwa miesiące po śmierci mamy

15-letni Caden Taylor utonął we wtorek wieczorem w kanale w Knottingley w Wakefield po tym, jak skoczył z przyjaciółmi do śluzy. Dwa miesiące...

zobacz więcej

Policjanci pierwotnie informowali, że mężczyzna nie uczestniczył w kolizji, ale pomógł wydostać się na brzeg osobom, które wpadły do wody. Później upadł nieprzytomny na brzegu i zmarł.

Na podstawie relacji świadków policjanci zweryfikowali przebieg zdarzeń. Katarzyna Cisło poinformowała, że 46–latek znajdował się w jednym z trzech kajaków, które się zderzyły. Większość osób wydostała się z wody. On został przy kajaku, bo chciał coś z niego zabrać. Porwał go nurt rzeki.

Strażacy z OSP w Radoczy, którzy uczestniczyli w poszukiwaniach mężczyzny, na profilu facebookowym swojej jednostki podali, że akcję utrudniały silnie zarośnięte brzegi Skawy. „Mężczyzna został odnaleziony przez OSP Woźniki. Nasza jednostka odnalazła kajak oraz kapok dryfujący po tafli wody. Niestety pomimo podjętej reanimacji zespół ratownictwa medycznego przybyły na miejsce stwierdził zgon” – podali.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Katarzyna Cisło dodała, że funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej