RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Frustracja prezydenta stolicy. „Trzaskowski czeka cierpliwie na potknięcia Tuska”

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Gzell)

„Eksperci nie mają wątpliwości, że Trzaskowski czeka cierpliwie na potknięcia Tuska, a wtedy ruszy do politycznego ataku i zawalczy o przywództwo w partii” – pisze „Super Express”.

„Ekipa płaskoziemców chce kraść, robić zło”. Kolejny hejt Donalda Tuska

– Rządzi nami ekipa płaskoziemców. Obecna władza chce robić zło, kraść bez żadnej kontroli, nie możemy już dłużej tego tolerować - mówił lider PO...

zobacz więcej

W czwartek podczas obrad klubu PO, Borys Budka został ponownie wybrany na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej rezygnację z tej funkcji złożył Cezary Tomczyk.

Zmiany w klubie KO nastąpiły na życzenie obecnego lidera partii Donalda Tuska.

– Jeśli do końca roku nie będzie „efektu Tuska” w PO, to Rafał Trzaskowski powinien stanąć na czele naszej formacji. Tylko z nim wygramy wybory, z Tuskiem żadnej nadziei nie wiążę – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Antoni Mężydło, senator PO.

Cytowani eksperci nie mają wątpliwości, że Trzaskowski czeka cierpliwie na potknięcia Tuska, a wtedy ruszy do politycznego ataku i zawalczy o przywództwo w partii.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Będzie ciekawie”


– Trzaskowski gra na przeczekanie i na potknięcie Tuska. I każda sytuacja, która osłabi Tuska, wzmocni Trzaskowskiego. Ambicje osobiste prezydenta stolicy zostały naruszone. Zagrywka między Tuskiem a Budką była przeciwko Trzaskowskiemu. To jest niemożliwe, żeby Tusk wygrał z Trzaskowskim i niemożliwe, aby Trzaskowski odpuścił Tuskowi. Będzie ciekawie – komentuje politolog prof. Kazimierz Kik. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej