RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosyjskiemu ministerstwu obrony skradziono pół kilometra kabla komunikacyjnego

Budynek Ministerstwa Obrony (fot. M.Tereshchenko\TASS\Getty Images)
Budynek Ministerstwa Obrony (fot. M.Tereshchenko\TASS\Getty Images)

W centrum Moskwy nieznani sprawcy skradli 475 metrów kabla komunikacyjnego ministerstwa obrony – podała w sobotę agencja Interfaks. Brak kabla telefonicznego użytkowanego przez resort odkryli technicy, gdy dotarł sygnał alarmowy o problemach z łącznością.

Jakość powietrza w tym mieście najgorsza od 15 lat

Dym z pożarów lasów na zachodzie USA oraz Kanady pogorszył jakość powietrza w Nowym Jorku do poziomu najgorszego od 15 lat – podała w piątek...

zobacz więcej

„Pracownik techniczny jednej z jednostek wojskowych zawiadomił policję, że na Nabrzeżu Preczystienki w Moskwie w ciągu komunikacyjnym przy kanalizacji stwierdzono brak kabla komunikacyjnego o łącznej długości 475 metrów” – poinformował agencję Interfaks współpracownik ministerstwa.

Odcinek, gdzie skradziono kabel, został sprawdzony przez służby techniczne w piątek. Znajduje się od niedaleko od Nabrzeża Frunzeńskiego, gdzie mieści się siedziba Ministerstwa Obrony Rosji.

Wszczęto śledztwo w oparciu o art. 158 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej. Trwa też szacowanie strat spowodowanych kradzieżą kabla – pisze Interfaks.

Agencja nie uzyskała oficjalnego potwierdzenia kradzieży ze strony rosyjskiego resortu obrony.

Zobacz też: Pomoc humanitarna dla Litwy. Z Czech wyruszył konwój

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej