RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Zderzenia busa z samochodem. Kierująca autem miała 4 promile

Wypadek pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle (fot. arch.PAP/T.Żmijewski, zdjęcie ilustracyjne)
Wypadek pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle (fot. arch.PAP/T.Żmijewski, zdjęcie ilustracyjne)

Dziesięć osób, w tym trzy w stanie ciężkim, trafiło do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego i busa, którym podróżowało 9 pasażerów. Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze nr 784 w miejscowości Wygoda pod Radomskiem.

Mandaty do 5 tys. zł, punkty karne ważne 2 lata. Rząd chce zaostrzyć przepisy

Mandaty do 5 tysięcy złotych za przekroczenie prędkości, wyższe OC dla nagminnych piratów drogowych, punkty karne będą kasowane po dwóch latach, a...

zobacz więcej

– O godz. 6:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli dwa pojazdy – VW busa i nissana quashquai – przewrócone i leżące w rowach po przeciwległych stronach jezdni. W pierwszej kolejności razem ze strażakami zajęli się ratowaniem licznych poszkodowanych – powiedziała PAP Aneta Włazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Busem podróżowało dziewięciu mężczyzn, w tym siedmiu obywateli Ukrainy. Wszyscy z nich odnieśli obrażenia i niezwłocznie zostali odtransportowani do szpitali w Łodzi, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie. Na miejscu zdarzenia lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podaje policja, trzech poszkodowanych jest w stanie zagrażającym życiu.

Zobacz także: Kierowca zatrzymany za jazdę pod prąd. Miał 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów


Do szpitala trafiła także kierująca nissanem 36-letnia mieszkanka gminy Gidle. Pierwsze badanie jej trzeźwości wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Jak wstępnie ustaliła policja, to ona doprowadziła do zderzenia z busem, niespodziewanie zjeżdżając swoim samochodem na przeciwległy pas jezdni.

Na miejscu zdarzenia w miejscowości Wygoda wciąż trwają czynności policyjne z udziałem prokuratora.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej