RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

15-letni Polak uratował niemieckiego strażaka podczas powodzi. Jest nagranie

Wielka powódź w Niemczech (fot. Getty Images, tt/@BILD)
Wielka powódź w Niemczech (fot. Getty Images, tt/@BILD)

15-letni Polak Bartek Zarębski uratował niemieckiego strażaka, którego porwała woda podczas powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii. Do sieci trafiło nagranie ukazujące zdarzenie.

Powódź w Niemczech. Wprowadzą za rok system powiadomień taki jak w Polsce

Od 2022 roku w Niemczech ma zacząć działać system ostrzegania przed zagrożeniami poprzez wysyłanie wiadomości SMS. Niemieckie media opisują, że...

zobacz więcej

O bohaterskim wyczynie nastolatka pisze dziennik „Bild”. Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w mieście Altena w Nadrenii Północnej-Westfalii. Po ulewnych deszczach ulice miasta spłynęły wodą.

Podczas powodzi dwaj strażacy próbowali uratować mężczyznę uwięzionego w samochodzie. Prąd wody okazał się tak silny, że jeden ze strażaków został porwany przez nurt i nie mógł wstać.

Sytuację obserwował 15-letni Polak. Bartek Zarębski szybko zareagował pomagając strażakowi i wyciągając w bezpieczne miejsce.

– Bałem się, ale po prostu musiałem to zrobić. Nie myślałem długo. Chciałem to zrobić. Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu – mówił 15-latek.

W ubiegłym tygodniu burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej