RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dramatyczne nagranie z Rosji. Ciężarówka zerwała drewniany most

Kierowca przeżył (fot. yt/sky news)
Kierowca przeżył (fot. yt/sky news)

Do dramatycznego zdarzenia doszło w wiosce Uryum we wschodniej Rosji, gdzie w ostatnich dniach padały ulewne deszcze. Zerwał się wiszący most, przez który przejeżdżała ciężarówka. Pojazd wraz z kierowcą porwała rzeka. W sieci znalazło się nagranie.

Powódź w Niemczech. Wprowadzą za rok system powiadomień taki jak w Polsce

Od 2022 roku w Niemczech ma zacząć działać system ostrzegania przed zagrożeniami poprzez wysyłanie wiadomości SMS. Niemieckie media opisują, że...

zobacz więcej

Konstrukcja mostu była wykonana głównie z drewna. Most wisiał kilkadziesiąt cm nad rzeką, która wezbrała po obfitych opadach deszczu.

Jak widzimy na nagraniu, kierowca białej ciężarówki próbował przejechać na drugi brzeg mimo tego, że przeprawa była niebezpieczna.

Media przypominają, że drewniany most powstał w miejsce innego, który zniszczyła poprzednia powódź.

Kiedy ciężarówka dotarła do na środek konstrukcji, most się zerwał, a pojazd porwała rzeka. Kierowca zdołał się uratować, samochodu nie odnaleziono.

Według agencji informacyjnej TASS, w czwartek podczas powodzi w regionie zalanych zostało około 650 domów, zniszczonych zostało pięć mostów.Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej