RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polski Ład. Specjalny list premiera Mateusza Morawieckiego do Polaków

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Artur Reszko)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Artur Reszko)

Już od nowego roku rząd chce wprowadzić sztandarowe i kluczowe rozwiązania z Polskiego Ładu – pisze w sobotę „Super Express” publikując specjalny list premiera Mateusza Morawieckiego do Polaków.

„Celem Polskiego Ładu jest to, by młodzi chcieli tutaj uczyć się, żyć i pracować”

Podstawowym celem Polskiego Ładu jest to, by wszyscy młodzi ludzie chcieli tutaj uczyć się, żyć, pracować, a jak wyjadą, to by chcieli tutaj wracać...

zobacz więcej

W liście tym – pisze „SE” – premier wylicza, co znajdzie się w Polskim Ładzie i na co konkretnie mogą liczyć polskie rodziny.

„Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością. Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia” – napisał szef rządu.

„Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan, jak to zrobić” – stwierdził Morawiecki.

Według niego, „Polski Ład to szansa na zbudowanie autentycznej klasy średniej; nie dla wybranych, ale dla jak najszerszej grupy Polaków; dla tych, którzy mieszkają nie tylko w dużych miastach, lecz także w Polsce lokalnej – miasteczkach średniej wielkości i wsiach”.

Zobacz też: Program Polski Ład zapłaci za budowy pływalni. Brakuje ich w 33 powiatach

Premier o inwestycjach w rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej: to część Polskiego Ładu

Jedną z części Polskiego Ładu jest wielki program budowy i modernizacji linii wodociągowych, kanalizacyjnych. Proponujemy rozwój takich inwestycji...

zobacz więcej

„Z myślą o nich wprowadzamy kwotę wolną od podatku w wysokości aż 30 tys. zł. Skorzysta na tym przeszło 18 mln Polaków. Podatku od emerytury do 2,5 tys. zł nie zapłacą też emeryci. Co miesiąc dostaną więcej pieniędzy na rękę. Kontynuujemy wsparcie dla polskich rodzin. Dzięki Polskiemu ładowi będzie ich stać na własny dom czy mieszkanie. A nasze dzieci będą uczyć się w wyremontowanych i lepiej wyposażonych szkołach. To wielka inwestycja w ich przyszłość” – napisał premier.

Zapowiedział, że „niebawem w każdej gminie w Polsce ruszą inwestycje strategiczne: nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki, domy seniora”, nowe inwestycje oznaczają zamówienia, a to oznacza większe zyski dla przedsiębiorców i tysiące nowych miejsc pracy.

Premier napisał też, że kolejne środki, krajowe i pochodzące z UE, przeznaczone zostaną na inwestycje w wyższą jakość usług publicznych. Zapowiedział, że w ciągu kilku lat nakłady na służbę zdrowia wzrosną do 7 proc. PKB.

Polski Ład – stwierdził szef rządu – to „zapowiedź dekady rozwoju i szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi europejskiej.”

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej