RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest akt oskarżenia przeciw byłemu wiceministrowi Andrzejowi B.

Do Sądu Rejonowego w Kluczborku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi B. byłemu wiceministrowi rolnictwa. Polityk PSL jest oskarżony o prowadzenie samochodu po pijanemu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Andrzej B. usłyszał zarzuty. To były wiceminister z PSL

Były wiceminister rolnictwa, radny powiatu kluczborskiego, prominentny polityk PSL i członek władz tej partii Andrzej B, usłyszał zarzut...

zobacz więcej

O skierowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Kluczborku aktu oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi poinformowała szefowa tej prokuratury Anita Dąbrowa-Derda.

Jak wyjaśniła, mężczyznę oskarżono o to, że 8 listopada 2020 roku na trasie Bażany – Jasienie kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości.

Wówczas patrol policji zauważył w rowie przy drodze powiatowej koło Kluczborka samochód. Przy pojeździe znaleziono Andrzeja B. Mężczyzna był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Kierowca tłumaczył się, że wjechał do rowu, chcąc uniknąć kolizji ze zwierzęciem, które wybiegło na drogę; alkoholu napił się już po wjechaniu do rowu. Śledczy nie dali wiary wyjaśnieniom podejrzanego i przedstawili mu zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Stanisław Bar, mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnienia te prokuratura uznała za niewiarygodne.

Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

O byłym wiceministrze w rządzie PO-PSL było głośno kilka miesięcy temu, gdy po wyborach prezydenckich na swoim profilu społecznościowym w obraźliwy sposób odniósł się do zwolenników Andrzeja Dudy, za co później publicznie przeprosił.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej