RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie fuzja Polski 2050 i Platformy? Hołownia zabiera głos

Polityk skomentował też aferę Banasia (fot. PAP/Krzysztof Świderski)
Polityk skomentował też aferę Banasia (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Wiemy też, że nie ma powrotu do Polski sprzed 2015 roku – oznajmił lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Polityka zapytano, czy ma zamiar połączyć się z jakąś opozycyjną partią.

Sondaż poparcia dla partii. Wyniki nowego badania

Gdyby wybory odbywały się w poprzednią niedzielę, największą reprezentację w Sejmie miałoby Prawo i Sprawiedliwość – tak wynika z sondażu firmy...

zobacz więcej

Były prezenter TVN był gościem Polsat News. Polityk mówił m.in. o sprawie szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia oraz o zatrzymaniu jego społecznego doradcy Jakuba B., prywatnie syna Banasia.

Zalecałbym, by nie głosować za uchyleniem immunitetu Marianowi Banasiowi, ze względu na kontekst tej sprawy, a kontekst tej sprawy jest dla mnie ewidentnie polityczny – powiedział lider Polski 2050 pytany o sprawę wniosku prokuratury, o uchylenie immunitetu prezesowi NIK.

Lider Polski 2050 ocenił, że zatrzymanie Jakuba B. na lotnisku to akt pokazowy, który nie jest konieczny w sytuacji, gdy zatrzymany „wiadomo gdzie mieszka, stawia się na wezwania i pytania”. – To zrobienie cyrku w świetle fleszy, by upokorzyć i pokazać, kto tu rządzi. To metody paramafijne, ale oni tacy właśnie są – powiedział Hołownia.

Hołownia podczas rozmowy deklarował też, że nie planuje żadnych łączeń z innymi partiami.

– Jak będzie z koalicjami rządowymi, tego nie wiem dlatego, że to Polacy zdecydują, jak tę scenę poukładają, natomiast w tej chwili nie planuje absolutnie żadnych łączeń się z kimkolwiek, ani z Platformą, ani z innymi siłami – oznajmił.

– Mamy do opowiedzenia własną historię, która nie mieści się ani w PiS-ie, ani w PO, ani w PSL-u, ani w innych siłach. Wiemy, że PiS musi odejść, ale wiemy też, że nie ma powrotu do Polski sprzed 2015 roku – mówił.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Jeżeli ktoś będzie chciał z nami po partnersku rozmawiać, to zawsze możemy rozmawiać – zaznaczył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej