RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spotkanie klubu parlamentarnego PiS. O czym mówił Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński mówił m.in. promocji Polskiego Ładu (fot. Forum/Michal Kosc)
Jarosław Kaczyński mówił m.in. promocji Polskiego Ładu (fot. Forum/Michal Kosc)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego przekonywał, że Polski Ład daje przełomową możliwość rozwoju Polski; apelował też do polityków o promocję szczepień przeciw COVID-19 - wynika z wypowiedzi uczestników spotkania, z którymi w piątek wieczorem rozmawiała PAP.

Posiedzenie wyjazdowe klubu PiS. W jakim celu zostało zwołane?

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się w piątek wieczorem na wyjazdowym posiedzeniu. W trakcie odbywającego się w Ożarowie...

zobacz więcej

Klub PiS zebrał się w piątek po południu na wyjazdowym posiedzeniu pod Warszawą.

– Prezes podczas wystąpienia podkreślał wagę Polskiego Ładu, że to istotny program, daje przełomową możliwość rozwoju Polski i że dzięki niemu ogromne pieniądze mogą trafić do samorządów – powiedział jeden z uczestników spotkania.

– Zaznaczył, że niezbędna jest jeszcze większa aktywność parlamentarzystów w terenie, spotkania z mieszkańcami i pokazywanie korzyści z wprowadzenia tego programu – dodał rozmówca PAP.

Prezes PiS – jak relacjonował inny uczestnik posiedzenia z- zwrócił się też do polityków z apelem, aby aktywnie włączyli się w promocję programu szczepień przeciw COVID-19. Kaczyński miał mówić, że „musimy w końcu z tą zarazą wygrać, a tylko szczepienia są drogą do tego”.

W czasie posiedzenia pojawiła się też kwestia uchwały sanacyjnej przyjętej na niedawnym kongresie PiS, która zakłada, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek.

– Szef mówił, że ta uchwała to twarda konieczność i że musimy kontynuować jej wdrażanie – powiedział jeden z rozmówców PAP.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej