RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posiedzenie wyjazdowe klubu PiS. W jakim celu zostało zwołane?

W spotkaniu w Ożarowie Mazowieckim bierze udział Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)
W spotkaniu w Ożarowie Mazowieckim bierze udział Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się w piątek wieczorem na wyjazdowym posiedzeniu. W trakcie odbywającego się w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą spotkania politycy mają podsumować działania związane z programem Polski Ład oraz zapoznać się z planami na najbliższe miesiące.

Horała krytycznie o pakiecie klimatycznym KE. „Zaszkodzi gospodarce”

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała skrytykował proponowany przez Komisję Europejską pakiet klimatyczny Fit for 55. Pełnomocnik rządu do...

zobacz więcej

Jest to kolejne w ostatnim czasie wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Poprzednie odbyło się w Przysusze w połowie czerwca i było poświęcone m.in. przygotowaniom do kongresu, podczas którego dokonano wyboru władz ugrupowania. Na kolejną kadencję jako szefa partii wybrano Jarosława Kaczyńskiego, zaś do grona dotychczasowych wiceprezesów PiS dołączył premier Mateusz Morawiecki.

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki informując kilka dni temu o wyjazdowym posiedzeniu zapowiadał, że będzie ono poświęcone podsumowaniu działań w sprawie Polskiego Ładu. Ponadto – jak dodał – na spotkaniu zostaną przedstawione plany na najbliższe miesiące, jeśli chodzi o promocję Polskiego Ładu.

Politycy PiS, w tym premier Morawiecki i prezes Kaczyński, od dłuższego czasu jeżdżą po kraju i promują założenia nowego programu.

– Ale także (to będzie) takie spotkanie, które będzie dowodem konsolidacji klubu i ścisłej współpracy naszych posłów z naszym rządem – powiedział Terlecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, oraz mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej