RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kopnął i wyrzucił nagą z hotelowego pokoju? Ryan Giggs usłyszał zarzuty

Ryan Giggs zjawił się dziś w sądzie koronnym w Manchesterze (fot. Christopher Furlong/Getty Images)
Ryan Giggs zjawił się dziś w sądzie koronnym w Manchesterze (fot. Christopher Furlong/Getty Images)

Miał poniżać, kopać, a na koniec wyrzucić nagą z hotelowego pokoju. Przed sądem koronnym w Manchesterze stanął Ryan Giggs. Były znakomity piłkarz Manchesteru United jest oskarżony o znęcanie się nad swoją byłą dziewczyną Kate Greville. W piątek Walijczyk nie przyznał się do winy.

Były legendarny piłkarz usłyszał zarzuty. Miał napaść na dwie kobiety

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Walii Ryan Giggs został oskarżony o napaść na dwie kobiety. Do zdarzenia miało dość 1 listopada ubiegłego...

zobacz więcej

Giggs nie przyznał się także do tego, że 1 listopada ubiegłego roku napadł na Greville i uderzył ją głową podczas awantury w Worsley. Zarzut napaści postawiła mu także jej młodsza siostra Emmy, która także miała zostać poszkodowana podczas napadu furii byłego piłkarza.

W sądzie koronnym w Manchesterze prokuratorzy oskarżyli Giggsa o stosowanie „zachowania kontrolnego i przymusowego” wobec Kate Greville. Walijczyk miał m.in. grozić, że upubliczni wiadomości na temat ich relacji (byli parą przez trzy lata) oraz jej zachowań seksualnych.

Z aktu oskarżenia dowiadujemy się także, że Giggs wyrzucił z domu rzeczy Greville, gdy ona wypytywała go o relacje z innymi kobietami.

Walijczyk miał także kopać w plecy, a następnie wyrzucić nagą Greville z pokoju, podczas pobytu w hotelu Stafford w Londynie. Proces karny przed sądem koronnym w Manchesterze rozpocznie się 24 stycznia przyszłego roku. Kolejna rozprawa przedprocesowa odbędzie się w tym samym sądzie 8 października.

Były piłkarz może odpowiadać z wolnej stopy, choć jak zaznaczyła sędzia Hilary Manley, jeśli spróbuje się skontaktować z Kate lub Emmą Grenville, albo uda się do ich miejsca zamieszkania, to na proces będzie czekał za kratkami.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej