RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Alarmujące prognozy dla Niemiec. „Może spaść 40 litrów wody na metr kwadratowy”

W tym roku powódź w Niemczech wywołała już gigantyczne szkody (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)
W tym roku powódź w Niemczech wywołała już gigantyczne szkody (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

W Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie w ten weekend ponownie spodziewane są intensywne opady deszczu i burze – informuje w piątek Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD).

Niemcy. Ksiądz katolicki bohaterem amerykańskich reportaży o powodzi

Amerykańskie media (agencja AP, dziennik „Los Angeles Times” i telewizja NBC) w reportażach z ogarniętej powodzią Nadrenii–Palatynatu dużo miejsca...

zobacz więcej

W Nadrenii Północnej-Westfalii w sobotę po południu i wieczorem należy spodziewać się wystąpienia burz z ulewnym deszczem. W piątek nie było jeszcze wiadomo, gdzie dokładnie mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

W ten weekend niemieccy meteorolodzy spodziewają się również silnych opadów i burz w Nadrenii-Palatynacie i Kraju Saary – pisze agencja dpa. Należy oczekiwać opadów deszczu nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Zgodnie z prognozą DWD w sobotę rano w południowo-zachodniej części Nadrenii-Palatynatu i w Saarze mogą wystąpić początkowo lokalne intensywne opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy.

Również w Bawarii silne burze i ulewy mogą spowodować ponowne podniesienie się poziomu wody w rzekach.

W ubiegłym tygodniu burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej