RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Szczepienia przeciw COVID-19. Do akcji włączą się koła gospodyń wiejskich

Na ten cel mogą otrzymać 8 tys. zł (fot. Forum/Michal Kosc)
Na ten cel mogą otrzymać 8 tys. zł (fot. Forum/Michal Kosc)

Koła gospodyń wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. Od piątku mogą składać wnioski o dofinasowanie wydarzeń promujących szczepienia – poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Mogą na ten cel otrzymać 8 tys. zł.

Zespół PAN ds. COVID-19: Niezaszczepieni nie powinni mieć kontaktu z uczniami

Mamy skuteczną ochronę przeciw COVID-19, są nią szczepionki, które chronią dorosłych, młodzież i dzieci – piszą naukowcy z zespołu ds. COVID-19...

zobacz więcej

Pieniądze przeznaczone na dofinansowanie kół mają być wykorzystane na finasowanie organizowanych przez nie lokalnych wydarzeń promujących akcję szczepień. Wnioski o takie dofinasowanie należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa . Dla kół z najlepszymi wynikami w promocji szczepień przewidziano nagrody. Zwycięskie koło otrzyma 100 tys. zł, za drugie i trzecie miejsce będzie to 50 tys. zł.

„Koła gospodyń wiejskich cieszą się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. Osoby działające w tej organizacji są najczęściej zaangażowane na rzecz swojej okolicy. Właśnie dlatego Narodowy Program Szczepień do promowania idei szczepień przeciw COVID-19 włącza gospodynie” – podało w komunikacie prasowym Centrum Informacyjne Rządu.

Zobacz także: Kiedy powrót do normalności po COVID-19? Ekspert wskazał datę

Niedzielski o kolejnej fali epidemii: Nie „czy”, tylko „kiedy”? [WIDEO]

Jesteśmy w sytuacji, w której nie zadajemy sobie pytanie, czy będzie czwarta fala epidemii koronawirusa, tylko kiedy ona nastąpi. Ta fala będzie...

zobacz więcej

Festyn #SzczepimySię


Promocja została podzielona na cztery elementy. Pierwszy to Festyn #SzczepimySię z KGW (kwota dofinansowania jednego wydarzenia wynosi maksymalnie 8 tys. zł) – festyn może trwać 1-3 dni, a każde koło może zorganizować maksymalnie trzy wydarzenia. Warunkiem dofinansowania jest zapewnienie m.in. możliwości szczepienia dla uczestników przez co najmniej 5 godzin dziennie.

Drugi to Premia za Szczepienia KGW – mogą ją uzyskać wszystkie koła organizujące festyn, na którym zostanie zaszczepionych minimum 100 osób pierwszą dawką. Po spełnieniu tego warunku koło gospodyń wiejskich otrzyma środki finansowe za każdą osobę zaszczepioną podczas festynu: 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60. roku życia, 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60. roku życia. Środki wypłacane są na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, do wyczerpania puli.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach i zgonach

Koronawirus w Polsce. W piątek 23 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w...

zobacz więcej

KGW na Medal #SzczepimySię


Trzeci to KGW na Medal # SzczepimySię – ogólnopolski konkurs na najlepszych tysiąc wydarzeń w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia. KGW otrzymuje dwa punkty za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej przed rokiem 1962 oraz jeden punkt za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej nie wcześniej niż w 1962 r. Główna nagroda w tym konkursie to 100 tys. zł – przyznawana za I miejsce.

Czwarty element to Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW – głosowanie na najładniejsze zdjęcie z festynu KGW, promujące szczepienia. 25 tys. zł za pierwsze miejsce.

Programy profrekwencyjne dla KGW będą trwały do końca września 2021 r.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej