RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza IMGW. Tym razem inna niż przez ostatnie dni

Spokojny, choć przeważnie pochmurny, będzie również piątkowy wieczór (fot. Shutterstock)
Spokojny, choć przeważnie pochmurny, będzie również piątkowy wieczór (fot. Shutterstock)

Najbliższa noc upłynie spokojnie i pogodnie; nie przewidujemy żadnych zagrożeń związanych z pogodą – prognozuje synoptyk IMGW–PIB Szymon Ogórek. Spokojny, choć przeważnie pochmurny, będzie również piątkowy wieczór.

Nawałnice i powodzie w Niemczech. Wzrosła liczba ofiar, dziesiątki zaginionych

Władze kraju związkowego Nadrenia-Palatynat, w południowo-zachodnich Niemczech, poinformowały w piątek, że 50 osób zginęło na terenie tego landu w...

zobacz więcej

Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedział w piątek, że do końca dnia pogoda będzie spokojna. Na przeważającym obszarze ma być pochmurno, zwłaszcza na południu kraju, ale miejscami, zwłaszcza na północy, na Wybrzeżu, spodziewane są przejaśnienia. Wiatr będzie raczej słaby, gdzieniegdzie umiarkowany.

Na jakim obszarze będzie najgoręcej?


Po południu i wieczorem termometry w kraju wskażą od 19 stopni w Zakopanem do 24-25 stopni Celsjusza w Poznaniu. Na przeważającym kraju temperatura wyniesie od 22 do 25 stopni. Nieco chłodniej będzie na obszarach podgórskich i nad samym morzem, ok. 20 stopni.

Zobacz także: Gwałtowne ulewy na Ukrainie. Kilka osób zginęło

W nocy, jak powiedział Ogórek, również będzie spokojnie i przeważnie pogodnie. Będzie też nawet ciepło. Termometry wskażą od 13 do 16 stopni. Trochę chłodniej – od 11 do 13 stopni – może być na Pomorzu, Mazurach i obszarach podgórskich, a nieco cieplej, do 17 stopni, nad morzem. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej