Jest diagnoza. Piłkarz Legii ten sezon ma już z głowy

Bartosz Kapustka doznał kontuzji w meczu z Florą (fot. Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Piłkarz Legii Warszawa Bartosz Kapustka uszkodził więzadło w prawym kolanie i nie będzie zdolny do gry przez około 8–9 miesięcy – poinformował stołeczny klub. 24-latek urazu doznał w środowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn (2:1).

Cieszył się z gola, doznał kontuzji. Kuriozalny uraz Bartosza Kapustki

Był początek meczu pomiędzy Legią Warszawa a Florą Tallin w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Bartosz Kapustka popisał się kapitalnym rajdem i...

Kapustka po efektownym rajdzie dał Legii prowadzenie już w trzeciej minucie. Kontuzji doznał chwilę później... ciesząc się z gola. Na boisku pozostał jeszcze kilka minut, ale nie był w stanie kontynuować gry. Skalę urazu potwierdziły badania przeprowadzone w czwartek wieczorem.

„Przeprowadzone badania potwierdziły, że podczas meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA z Florą Tallinn Bartosz Kapustka uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Leczenie i przerwa zawodnika potrwa około 8-9 miesięcy. Bartek, cała rodzina Legii Warszawa jest z Tobą! Wrócisz silniejszy, czekamy” - napisano w klubowym komunikacie.

Do pechowej sytuacji piłkarz odniósł się z w długim wpisie na Instagramie. „W meczu z Florą nie mogłem sobie wymarzyć lepszego początku. Strzelony gol, cudowne uczucie. Radość, którą chciałem się podzielić z Kibicami. Spontaniczna, naturalna, zwielokrotniona tym, że wykorzystałem okazję do rehabilitacji po ostatniej porażce.

Niestety, po strzelonej bramce moje kolano wygięło się w nienaturalny sposób. Zadaje sobie pytanie, czy gdybym z obawą przed każdym wyskokiem wychodził na boisko to czy miałoby to jakikolwiek sens? Przecież codzienny trening to niezliczona ilość upadków i setki stykowych, groźnych sytuacji. Ryzyko kontuzji jest zawsze, każdego dnia” – napisał zawodnik.

W marcu 2019 roku, kiedy grał w belgijskim OH Leuven, Kapustka zerwał więzadła w lewym kolanie. W Legii występuje od sierpnia 2020 roku.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO