RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

NIK składa zawiadomienie do prokuratury ws. „Czajki”

Zawiadomienie dotyczy dwóch zarzutów (fot. Forum/Jerzy Dudek)
Zawiadomienie dotyczy dwóch zarzutów (fot. Forum/Jerzy Dudek)

Najwyższa Izba Kontroli składa doniesienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie SA w sprawie oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Niemal 220 mln zł kosztowały MPWiK awarie układu przesyłającego ścieki do „Czajki”

Niemal 220 mln zł kosztowały do tej pory MPWiK awarie układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni „Czajka”, do których doszło w sierpniu 2019 i...

zobacz więcej

W opublikowanym oświadczeniu NIK napisała, że „działając na podstawie art. 304 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego i art. 63 ust.1 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli, zawiadomiła o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie SA po kontroli doraźnej w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji kolektorów podziemnych transportujących ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni »Czajka«” – poinformowano.

„Zawiadomienie dotyczy dwóch zarzutów, które według NIK wypełniają znamiona czynu z art. 160 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. Zawiadomienie zostało skierowane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie” – dodano w komunikacie.

Sprawą ma zająć się Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej