RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niedziele handlowe 2021. Czy 25 lipca sklepy będą otwarte?

W sklepach obowiązuje rygor sanitarny (fot. Shutterstock/theshots.co)
W sklepach obowiązuje rygor sanitarny (fot. Shutterstock/theshots.co)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę 25 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązuje rygor sanitarny i limity osób.

Ostrzeżenie o odłączeniu prądu z powodu niedopłaty w SMS-ie? To może być oszustwo

Policja już po raz kolejny apeluje o ostrożność i zachowanie czujności. Nadal odnotowywane są przypadki podszywania się pod PGE i rozsyłania...

zobacz więcej

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę sierpnia i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązuje również limit osób – 1 osoba na 10 m kw.

Przeczytaj też: Wyłudzenia danych bankowych. MC ostrzega przed nową wersją oszustwa

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej