RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityczne starcie z Donaldem Tuskiem. Prezes PiS stawia na Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z obywatelami w Tykocinie (fot. KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z obywatelami w Tykocinie (fot. KPRM)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął kluczową decyzję ws. walki z Platformą Obywatelską pod wodzą Donalda Tuska – twierdzi „Super Express”. Główną twarzą walki o zwycięstwo ma być nie prezes PiS, lecz premier Mateusz Morawiecki.

Tusk stęsknił się za limuzynami. W sukurs ruszyli koledzy z partii

Koledzy z Platformy Obywatelskiej wożą Donalda Tuska swoimi służbowymi limuzynami – donosi „Fakt”. Tabloid ujawnia też warunki rozejmu nowego szefa...

zobacz więcej

„Szef rządu znajdzie się na pierwszej linii frontu wojny z Tuskiem. Decyzja zapadła. Jarosław Kaczyński pokłada w Mateuszu ogromną nadzieję i wierzy, że poprowadzi on PiS do trzecich zwycięskich wyborów. A te są możliwe już na wiosnę” – mówi gazecie „wysoko postawiony polityk PiS z otoczenia prezesa”.

Według tych doniesień Jarosław Kaczyński wyznaczył nowe zadanie Mateuszowi Morawieckiemu, bo tylko on „jest w stanie pociągnąć wynik partii w walce z PO”.

„Jest u nas ta obawa, że to będzie trudny test, bo jednak Tusk to waga ciężka. I tu potrzeba europejskiego sznytu, polityka, który nie wojuje z Brukselą, który będzie w stanie przekonać do siebie jakąś część wielkomiejskich wyborców. Kimś takim jest tylko na tę chwilę u nas Morawiecki, a w kontekście możliwych wcześniejszych wyborów i restartu Platformy z Tuskiem na czele, jeszcze bardziej wierzymy, że premier zdoła pokonać opozycję” – mówi informator gazety.

Temat wysunięcia Morawieckiego na pierwszą linię frontu walki z Tuskiem miał być omawiany „w ścisłym gronie władz PiS w środę wieczorem w centrali partii”. Temat ma zostać także podjęty podczas wyjazdowego posiedzenia PiS.

„Mateusz Morawiecki jest przygotowany na walkę z Tuskiem. Rządzi sprawnie. I nie sądzę, żeby obawiał się Tuska” – komentuje poseł PiS Bolesław Piecha.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Najlepszym atutem PiS-u jest Morawiecki w walce z Tuskiem i Kaczyński, jak widać, to rozumie. Szef rządu może bowiem przyciągnąć bardziej umiarkowanych wyborców, o których walczy też Tusk” – komentuje prof. Kazimierz Kik, politolog.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej