RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groził, że wysadzi budynek w powietrze. 30-latek w rękach policji

Ewakuacja w Gdańsku (fot. Shutterstock/DarSzach)
Ewakuacja w Gdańsku (fot. Shutterstock/DarSzach)

Policja zatrzymała w Gdańsku mężczyznę, który w czwartek po południu groził, że wysadzi jeden z budynków w powietrze. Z powodu potencjalnego zagrożenia funkcjonariusze musieli ewakuować kilkunastu mieszkańców.

Był zakażony koronawirusem. Aby polecieć samolotem, przebrał się za swoją żonę

Nietypowe zdarzenie w Indonezji. Mężczyzna zakażony koronawirusem postanowił, że przebierze się za swoją żonę, aby wejść na pokład samolotu. Sprawa...

zobacz więcej

Policjanci ustaliła, że w jednym z mieszkań na gdańskiej Oruni może przebywać 30-letni gdańszczanin, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy funkcjonariusze pojawili się pod blokiem, gdzie mieszka mężczyzna, ten zamknął drzwi na klucz i zagroził, że wysadzi budynek w powietrze.

Z powodu potencjalnego zagrożenia ewakuowano kilkunastu mieszkańców budynku. W ostateczności drzwi do mieszkania poszukiwanego otworzyła kobieta, która była w środku lokalu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Po zbadaniu przez lekarza, mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala na oddział toksykologii.

Zatrzymany był poszukiwany przez policję do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Teraz grozi mu dodatkowo nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Rzucił się z maczetami na sąsiadów, bo zwrócili mu uwagę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej