RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tusk stęsknił się za limuzynami. W sukurs ruszyli koledzy z partii

Nowa rola Tuska (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Nowa rola Tuska (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Koledzy z Platformy Obywatelskiej wożą Donalda Tuska swoimi służbowymi limuzynami – donosi „Fakt”. Tabloid ujawnia też warunki rozejmu nowego szefa partii z Rafałem Trzaskowskim.

Urban wychwala mowę Tuska. Poseł Kukiz’15: Trupy z szafy to jego ostatnia szansa

Wychodzenie trupów z szafy, które próbują pomagać Tuskowi w zdobyciu władzy, to ostatnia szansa, by uratować ten paskudny system – ocenił w...

zobacz więcej

Były premier wrócił przed kilkoma tygodniami do krajowej polityki, by w miejsce Borysa Budki zarządzać Platformą Obywatelską.

Polityk odbył serię spotkań. Był w siedzibie Senatu u marszałka Tomasza Grodzkiego, później udał się na spotkanie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką.

Jak podaje „Fakt”, choć oba budynki znajdują się zaledwie 400 metrów od siebie, Tusk na spotkanie nie poszedł pieszo, tylko „został podwieziony pod same drzwi służbową limuzyną marszałka Tomasza Grodzkiego”.

Po kilkugodzinnych naradach w siedzibie Platformy Tuska do hotelu odwiózł służbową limuzyną Trzaskowski. „Czy to będzie teraz standard, że politycy PO zajmujący publiczne stanowiska będą podwozić przewodniczącego Tuska? Wczoraj żaden z polityków partii nie chciał z nami na ten temat rozmawiać” – pisze tabloid.

Według nieoficjalnych informacji dziennika Trzaskowski i Tusk podczas rozmów przypieczętowali rozejm i podzielili się kompetencjami w partii. – Tusk będzie odpowiedzialny za zorganizowanie struktur partii, mobilizację dołów partyjnych tak, by Platforma w wyborach w 2023 roku miała ok. 30 proc. poparcia – mówi źródło tabloidu.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Z kolei Rafał Trzaskowski ma za zadanie zmobilizować samorządowców oraz młodych ludzi wokół PO, którą do działania będzie pobudzał Tusk. W partii mówi się, że razem z PSL i Hołownią moglibyśmy przekroczyć 40 procent poparcia – dodaje informator.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej