RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Urban wychwala mowę Tuska. Poseł Kukiz’15: Trupy z szafy to jego ostatnia szansa

Wychodzenie trupów z szafy, które próbują pomagać Tuskowi w zdobyciu władzy, to ostatnia szansa, by uratować ten paskudny system – ocenił w programie „#Jedziemy” poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15.

Urban: Tusk to piękna melodia. Chętniej go słucham niż kompozytorów klasycznych

Donald Tusk urósł w moich oczach, bo jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu – powiedział o nowym szefie Platformy...

zobacz więcej

Kilka dni temu ukazał się wywiad, jaki Monika Jaruzelska przeprowadziła z byłym rzecznikiem rządu PRL i autorem propagandy tamtego okresu Jerzym Urbanem.

Były rzecznik zachwalał Donalda Tuska, który wrócił do krajowej polityki, obejmując przywództwo w Platformie Obywatelskiej.

– Kiedy Tusk wyjechał i został „prezydentem Europy”, wówczas mieliśmy pierwszego od dawna, tzn. pierwszego od czasów Kwaśniewskiego męża stanu na skalę światową i umysł na skalę światową. I czegoś, co było na tle polskiego gumna olśniewającego – mówił.

Jak stwierdził, wtedy „zakochał się” w Tusku, „ponieważ polska polityka jest tak mizerna i żałosna, że coś takiego jawiło mi się jakimś pięknym motylem”.

Nowy sondaż do Sejmu. Zmiana poparcia dla KO i Hołowni

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu z nieznacznym wzrostem poparcia...

zobacz więcej

Urban przyznał, że teraz chętniej słucha Tuska niż kompozytorów klasycznych, jak Beethoven, Bach czy Mozart. – Tusk to jest piękna melodia – oznajmił.

O słowa Urbana był pytany w TVP Info poseł Jarosław Sachajko. Polityk stwierdził, że jest bardzo zasmucony, „że te lata indoktrynacji Polski, nietłumaczenia, co jest dobre, co jest złe i jaka jest Polska racja stanu, zbierają swoje żniwo”.

– Całe szczęście, że pan prof. Czarnek zamierza to zmienić, zmienić podręczniki. Zamierza dużo więcej uczyć historii, bo cały czas powtarzamy te same błędy. Cały czas oglądamy się na innych i nie wyciągamy wniosków z własnej historii – wskazał.

Jak stwierdził, „wychodzenie tych trupów z szafy, które próbują pomagać Tuskowi w zdobyciu władzy, to ostatnia szansa, żeby uratować ten paskudny system, który toczy społeczeństwo, rozbija nasze rodziny i wspólnotę i cały czas kłania się Rosji i Brukseli”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej