RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Relacjonowała powódź. Reporterka celowo ubrudziła twarz błotem? [WIDEO]

Stacja zawiesiła ją w obowiązkach (fot. Twitter)
Stacja zawiesiła ją w obowiązkach (fot. Twitter)

Prawdopodobnie w celu dostarczenia bardziej dramatycznych obrazów z terenów powodzi reporterka RTL Susanna Ohlen umazała się błotem na potrzeby reportażu. Jej stacja zawiesiła ją w obowiązkach – informuje w czwartek dziennik „Bild”.

Nawałnice i powodzie w Niemczech. Wzrosła liczba ofiar, dziesiątki zaginionych

Władze kraju związkowego Nadrenia-Palatynat, w południowo-zachodnich Niemczech, poinformowały w piątek, że 50 osób zginęło na terenie tego landu w...

zobacz więcej

„Susanna Ohlen relacjonowała z terenów powodziowych, a RTL zrobił z niej bohaterkę” – pisze dziennik.

„Prezenterka RTL Susanna Ohlen pomaga przy pracach porządkowych w Bad Muenstereifel i dzieli się w sieci wstrząsającym materiałem filmowym” – głosiła relacja RTL. W reportażu Ohlen, pokryta błotem, opowiadała o cierpieniach ludzi i wzywała widzów, by również pomogli.

Jednak „Ohlen została sfilmowana podczas swojej akcji błotnej”, pisze „Bild”, a filmik trafił na YouTube i Twittera. Na nagraniu widać, jak w obecności kolegów reporterka pochyla się, zanurza ręce w błocie, a następnie się nim smaruje.

Rzeczniczka RTL, zapytana o sprawę przez dziennik „Bild”, wyjaśniła w czwartek po południu: „Działania naszej reporterki stoją w jawnej sprzeczności z zasadami dziennikarskimi i naszymi własnymi standardami. Dlatego w poniedziałek, gdy się o tym dowiedzieliśmy, natychmiast ją zawiesiliśmy”.

Według gazety „Bild” oznacza to, że „RTL wiedział o oszustwie błotnym od poniedziałku – ale trzymał swoich widzów w niewiedzy aż do momentu, gdy akcja stała się publiczna w sieci i nie mogła być dłużej utrzymywana w tajemnicy”.

Ohlen pracuje w RTL od 2008 roku. Ostatnio prowadziła program „Guten Morgen Deutschland” (Dzień dobry Niemcy).

W ubiegłotygodniowych powodziach na zachodzie Niemiec zginęło co najmniej 170 osób.

Przeczytaj też: Powodzie i osunięcia ziemi w Niemczech. Miliardy euro strat

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej