RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nowy sondaż do Sejmu. Zmiana poparcia dla KO i Hołowni

Wyniki nowego sondażu do Sejmu (fot. PAP/Marcin Obara)
Wyniki nowego sondażu do Sejmu (fot. PAP/Marcin Obara)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu z nieznacznym wzrostem poparcia znajduje się Koalicja Obywatelska – wynika z sondażu Social Changes. Jakie notowania ma partia Hołowni?

Klub KO ma nowego szefa. Wybrany na wniosek Tuska

Borys Budka został wybrany przez aklamację, na wniosek Donalda Tuska, na nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Cezary Tomczyk złożył podczas...

zobacz więcej

Przeprowadzenie badania zlecił serwis wpolityce.pl.

Wynika z niego, że na pierwszym miejscu z wyraźną przewagą nad innymi partiami znajduje się ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, które może liczyć na 34 proc. poparcia. To dokładnie taki sam wynik, jaki PiS otrzymał w poprzednim badaniu tej pracowni.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 25 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Uzyskując 19 proc. partia byłego prezentera TVN traci 1 punkt.

Na czwartym miejscu Konfederacja z poparciem 9 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty. Lewica traci 1 punkt; obecnie ugrupowanie to popiera 8 proc. badanych.

Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się poniżej progu wyborczego, z poparciem 2 proc. badanych. Kukiz'15 notuje wynik na poziomie 2 proc. – co oznacza wzrost o 1 punkt.

Deklarowana frekwencja wynosi 70 procent.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1049 Polaków w dniach od 16 do 19 lipca 2021 roku.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej