RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tokio 2020: wszystkie wyniki i starty Polaków

Iga Baumgart-Witan, Malgorzata Holub-Kowalik, Justyna Swiety-Ersetic i Natalia Kaczmarek (fot. Getty Images)
Iga Baumgart-Witan, Malgorzata Holub-Kowalik, Justyna Swiety-Ersetic i Natalia Kaczmarek (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Będziemy śledzić wszystkie starty naszych 211 reprezentantów – ich walkę zarówno w eliminacjach, jak i o medale. Transmisje na antenach Telewizji Polskiej!

Tokio 2020. Wyniki i medale Polaków. Jak radzą sobie reprezentanci Polski na igrzyskach olimpijskich?


Dzień po dniu, konkurencja po konkurencji, będziemy śledzić poczynania licznej polskiej ekipy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Wszystkie sukcesy, porażki i medale w jednym miejscu.

7 sierpnia


żeńska sztafeta 4x400 metrów w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal. Polki z wynikiem 3:20.53 pobiły rekord PolskiWIĘCEJ!

Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regatWIĘCEJ!

Karolina Nadolska zajęła 14. miejsce w maratonie. Aleksandra Lisowska zajęła 35. pozycję, zaś Angelika Mach była 59.

– kanadyjkarz Wiktor Głazunow zajął piąte miejsce w finale B C1 1000 m kajakarskich regat i został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski odpadli z keirinu, ostatniej konkurencji sprinterskiej w kolarstwie torowym. W repasażach pierwszej rundy Rudyk był w swojej serii czwarty, a jego kolega z reprezentacji – piąty – WIĘCEJ!

Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski nie wywalczyli punktów, ale nie zostali też zdublowani, co dało im ósme miejsce w wyścigu madison – WIĘCEJ!

Łukasz Gutkowski został sklasyfikowany na 12., a Sebastian Stasiak na 13. miejscu w pięcioboju nowoczesnym.

– Michał Rozmys zajął ósme miejsce w finale biegu na dystansie 1500 metrów. Polak dobiegł do mety z czasem 3:32.67, bijąc rekord życiowy o ponad dwie sekundy – WIĘCEJ!

Kamila Lićwinko zajęła 11. miejsce w finale konkursu skoku wzwyż. Polka w swojej najlepszej próbie skoczyła 1,93 metra – WIĘCEJ!

– męska sztafeta 4x400 m w składzie: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński zajęła w finale 5. miejsce – WIĘCEJ!
Justyna Iskrzycka, Karolina Naja, Anna Puławska i Marta Walczykiewicz (fot. Getty Images)
Justyna Iskrzycka, Karolina Naja, Anna Puławska i Marta Walczykiewicz (fot. Getty Images)

6 sierpnia


Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km. Polak pokonał dystans w czasie 3.50,08. Złoto Tomali jest czwartym polskim złotym medalem w chodzie na królewskim dystansieWIĘCEJ!

Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal w konkursie rzutu oszczepem. W swojej najlepszej próbie Polka uzyskała wynik 64,61 mWIĘCEJ!

Wiktor Głazunow wygrał wyścig ćwierćfinałowy i awansował do półfinału rywalizacji kanadyjkarzy C1 1000 m. Na tym etapie odpadł Mateusz Kamiński.

– polskie kajakarki (Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska) wygrały swoją serię eliminacyjną i awansowały do półfinału rywalizacji K4 na 500 m – WIĘCEJ!

Roksana Zasina przegrała z reprezentantką Kamerunu Joseph Emilienne Essombe Tiako w repesażu i odpadła z rywalizacji zapaśniczek w kategorii 53 kg – WIĘCEJ!

– kolarki torowe Urszula Łoś i Marlena Karwacka nie przeszły eliminacji sprintu, zajmując miejsca 25. i 26. Do pierwszej rundy awansowały 24 zawodniczki, które najszybciej pokonały 200 metrów ze startu lotnego – WIĘCEJ!

– siostry Daria i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce w wyścigu madison na torze kolarskim. Mimo upadku Wiktorii w połowie rywalizacji, zebrały punkty na czterech okrążeniach, w tym na podwójnie punktowanym – ostatnim – WIĘCEJ!

– zapaśnik Magomedmurad Gadżijew (kat. 65 kg) pożegnał się z turniejem w stylu wolnym. Stało się tak po półfinałowej porażce Gadżimurada Raszidowa (Rosyjski Komitet Olimpijski) z Japończykiem Takuto Otoguro 2:3. Wcześniej reprezentant Polski przegrał z Rosjaninem w ćwierćfinale 2:6 – WIĘCEJ!

Anna Maliszewska z dorobkiem 1283 punktów zajęła 20. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym – WIĘCEJ!

Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jakub Krzewina i Kajetan Duszyński wywalczyli awans do finału olimpijskiego w sztafecie 4x400 m – WIĘCEJ!

Aleksandra Mirosław zajęła czwarte miejsce w finale zawodów w kombinacji we wspinaczce sportowej. Polka w czasówce ustanowiła rekord świata wynikiem 6,84 sek. – WIĘCEJ!
Maria Andrejczyk (fot. Getty Images)
Maria Andrejczyk (fot. Getty Images)

5 sierpnia


– polska sztafeta 4x100 m kobiet (Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch, Pia Skrzyszowska) nie zdołała awansować do finału. W biegu półfinałowym Polki zajęły czwarte miejsce z czasem 43,09 – WIĘCEJ!

Kamila Lićwinko wynikiem 1,95 m osiągnęła minimum kwalifikacyjne i awansowała do sobotniego finału skoku wzwyż – WIĘCEJ!

– kanadyjkarka Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale C1 200 m. Justyna Iskrzycka w ogólnej klasyfikacji zajęła 11. miejsce, a Marta Walczykiewicz była 13. – WIĘCEJ!

Kamil Rybicki przegrał 1:6 z Egipcjaninem Hussenem Amr Reda Ramadanamem w pierwszej rundzie turnieju zapaśniczego w kat. 74 kg.

Łukasz Niedziałek, jedyny z Polaków w chodzie na 20 km, nie ukończył rywalizacji – WIĘCEJ!

Szymon Sajnok zajął 16. miejsce w omnium, czyli wieloboju w kolarstwie torowym – WIĘCEJ!

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic czasem 3.23,10 wygrały swój półfinał i awansowały do finału biegu sztafetowego 4x400 m. Walka o medale w sobotę – WIĘCEJ!

Łukasz Gutkowski zajmuje 12., a Sebastian Stasiak 13. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym po szermierczej rundzie rankingowej.

Marcin Lewandowski nie awansował do finału biegu na 1500 m. W swoim półfinale zszedł z bieżni z powodu kontuzji. Z kolei Michał Rozmys przybiegł ostatni, bo w początkowej fazie biegu zgubił but. Protest Polaka został jednak uwzględniony i wystąpi w finale – WIĘCEJ!

Roksana Zasina powalczy w repasażu w kat. 53 kg w zapasach w stylu wolnym. Jej przeciwniczką będzie Joseph Emilienne Essombe Tiako z Kamerunu. Polka wcześniej przegrała z Japonką Mayu Mukaida – WIĘCEJ!

Paweł Wiesiołek zajął 12. miejsce w rywalizacji dziesięcioboistów w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W rywalizacji pań 16. była Adrianna Sułek.
Michał Rozmys (fot. Getty Images)
Michał Rozmys (fot. Getty Images)

4 sierpnia


– Lekkoatletyka, dziesięciobój: Paweł Wiesiołek po czterech konkurencjach (bieg na 100 m, skoku w dal, pchnięcie kulą i skok wzwyż) zajmuje dziesiąte miejsce.

– Lekkoatletyka, siedmiobój: Adrianna Sułek po czterech konkurencjach (biegi na 100 m przez płotki i 200 m, skok wzwyż i pchnięcie kulą) zajmuje 13. miejsce.

– Lekkoatletyka, rzut oszczepem: Cyprian Mrzygłód zajął 20. miejsce, a Marcin Krukowski 28. miejsce w eliminacjach i nie awansowali do finału.

– Lekkoatletyka, 110 m przez płotki: Damian Czykier zajął szóste miejsce w półfinale i nie wystąpi w finale.

– Lekkoatletyka, 1500m: Martyna Galant zajęła dziesiąte miejsce w półfinale i nie awansowała do finału.

– Lekkoatletyka, 400 m: Natalia Kaczmarek zajęła czwarte miejsce w półfinale i nie powalczy o medale.

– Lekkoatletyka, 800 m: Patryk Dobek zdobył brązowy medal – WIĘCEJ!

– Lekkoatletyka, rzut młotem: Wojciech Nowicki wywalczył złoty medal, a Paweł Fajdek brązowy medal igrzysk olimpijskich – WIĘCEJ!

– Kajakarstwo, K-1 500 m: Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce i bezpośrednio awansowała do półfinału.

– Kajakarstwo, C-1 200 m: Dorota Borowska wygrała swój wyścig eliminacyjny i awansowała do półfinału.

– Kajakarstwo, K-1 500 m: Justyna Iskrzycka zajęła drugie miejsce w eliminacjach i zakwalifikowała się do półfinału.

– Skateboarding: Amelia Brodka zajęła 17. miejsce.

– Zapasy: Jowita Wrzesień przegrała 0:3 walkę w 1/8 finału z Eweliną Nikołową i odpadła z rywalizacji.

– Żeglarstwo, klasa 470: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal olimpijski – WIĘCEJ!

– Kolarstwo torowe, sprint: Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski odpadli w repasażach.

– Kolarstwo torowe: Marlena Karwacka i Urszula Łoś odpadły w repasażach.

– Wspinaczka sportowa: Aleksandra Mirosław zdecydowanie zwyciężyła rywalizację w czasówce, ale później było gorzej: w boulderingu zajęła ostatnie miejsce, a w prowadzeniu przedostatnie miejsce. Ostatecznie uplasowała się na siódmej pozycji i awansowała do ośmioosobowego finału.

3 sierpnia


– Lekkoatletyka, 1500 m: Michał Rozmys zajął szóste miejsce w eliminacjach i awansował do półfinału. Marcin Lewandowski upadł w swoim biegu eliminacyjnym. Wydawało się, że nie awansuje do półfinału, ale po uwzględnieniu protestu przedstawicieli PZLA Polak pobiegnie w kolejnej rundzie.

– Lekkoatletyka, rzut oszczepem: Maria Andrejczyk w pierwszej próbie (65,24) awansowała do finału.

– Lekkoatletyka, 400m: Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym i awansowała do półfinału.

– Kajakarstwo: Marta Walczykiewicz w półfinale K1 200 metrów zajęła trzecie miejsce i awansowała do finału. W walce o medale zajęła czwarte miejsce, a do medalu zabrakło jej 0,3 sekundy.

– Kajakarstwo: Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w konkurencji C2 1000 metrów awansowali do finału, w którym zajęli siódme miejsce.

Kajakarstwo: Karolina Naja i Anna Puławska awansowały do finału K2 500 metrów kobiet z czwartego miejsca, ale w finale zdecydowanie się poprawiły i wywalczyły srebrny medal – WIĘCEJ!

– Żeglarstwo: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 14. i 15. miejsce w dziewiątym i dziesiątym wyścigu klasy 470. W klasyfikacji generalnej, przed biegiem finałowym, spadły na trzecią pozycję.

– Żeglarstwo: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zakończyli wyścig medalowy w klasie 49er na czwartym miejscu. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na dziewiątej pozycji.

– Kolarstwo torowe: Polska drużyna sprinterów zakończyła zawody na ósmym, ostatnim miejscu.

– Lekkoatletyka, 110 m ppł: Damian Czykier zajął czwarte miejsce w biegu eliminacyjnym i awansował do półfinału.

Zapasy: Tadeusz Michalik pokonał Węgra Aleksa Gergo Szoke i wywalczył brązowy medal – WIĘCEJ!

– Lekkoatletyka, pchnięcie kulą: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk odpadli w eliminacjach. – Lekkoatletyka, skok o tyczce: Piotr Lisek uzyskał 5,80 m. i zajął szóste miejsce finale olimpijskim – WIĘCEJ!

Lekkoatletyka, rzut młotem: Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu została mistrzynią olimpijską 78,48 m. Malwina Kopron (75,49 m) sięgnęła po brąz – WIĘCEJ!

– Podnoszenie ciężarów: Arkadiusz Michalski zajął 7. miejsce w rywalizacji do 109 cm.

– Siatkówka: Reprezentacja Polski przegrała z Francją 2:3 w ćwierćfinale i po raz piąty z rzędu na tym etapie zakończyła turniej olimpijski – WIĘCEJ!

2 sierpnia


– Kajakarstwo: Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym K1 na 200 metrów i awansowała do półfinału.

– Kajakarstwo: Helena Wiśniewska zajęła czwarte miejsce w biegu eliminacyjnego w K1 200 m. W ćwierćfinale była trzecia i nie udało się awansować do półfinału.

– 1500 m kobiet: Martyna Galant zajęła ósme miejsce w swoim biegu i awansowała do półfinału. Polka pobiła rekord życiowy (4:05,03).

– Kajakarstwo: Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli szóste miejsce w eliminacjach w C1 na 1000 metrów, co dało im awans do ćwierćfinału. W nim wygrali swój bieg i zobaczymy ich w półfinale – WIĘCEJ!

– Rzut młotem: Wojciech Nowicki w pierwszej próbie osiągnął aż 79,78 m, co było najlepszym wynikiem eliminacji. Więcej problemów miał Paweł Fajdek. Ostatecznie rzucił 76,46 m – to dziewiąty wynik. Obu Polaków zobaczymy w finale – WIĘCEJ!

– Kajakarstwo: Karolina Naja i Anna Puławska wygrały bieg eliminacyjny w K2 500 m i awansowały do półfinału.

– Zapasy: Agnieszka Wieszczek-Kordus (-68 kg st. dowolny kobiet) przegrała z Ałłą Czerkasową.

– Tenis stołowy: W rywalizacji drużynowej Polki przegrały z Koreą Południową 0:3 i odpadły z turnieju olimpijskiego – WIĘCEJ!

– Strzelectwo: Tomasz Bartnik na 15. miejscu zakończył eliminacje w strzelaniu z karabinu w trzech postawach i nie zakwalifikował się do finału – WIĘCEJ!

– Kolarstwo torowe: Marlena Karwacka i Urszula Łoś zajęły siódme miejsce w sprincie drużynowym – WIĘCEJ!

– Siatkówka plażowa: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z włoską parą Paolo Nicolai/Daniele Lupo 0:2 w 1/8 finału i odpadli z turnieju olimpijskiego – WIĘCEJ!

– Zapasy: Tadeusz Michalik w stylu wolnym (97) kg w 1/8 finału wygrał z Tunezyjczykiem Haikelem Achourim (10:0), a w ćwierćfinale - po wyrównanym pojedynku - z Amerykaninem Tracym Hancockiem 4:3. W półfinale Polak przegrał z Rosjaninem Musą Jewłojewem 1:7 i we wtorek czeka go walka o brąz – WIĘCEJ!

– 400 m przez płotki: Joanna Linkiewicz zajęła piąte miejsce w półfinale i nie awansowała do finału.

– Żeglarstwo: ze względu na warunki atmosferyczne odwołano wszystkie poniedziałkowe wyścigi żeglarskie – WIĘCEJ!

1 sierpnia


– Rzut młotem: Anita Włodarczyk w pierwszej próbie eliminacji posłała młot na 76,99 m i zakwalifikowała się do finału z najlepszym rezultatem. W finale zobaczymy także Malwinę Kopron (73,06) i Joannę Fiodorow (72,32).

– Siatkówka: Polacy pokonali Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16). Wygrali grupę i w ćwierćfinale zmierzą się z Francją.

– Bieg na 3000 m z przeszkodami: Alicja Konieczek zajęła ósme, a Aneta Konieczek dwunaste miejsce w biegach eliminacyjnych i nie awansowały do finału.

– Pływanie: Katarzyna Wasick zajęła piąte miejsce w finale na 50 metrów stylem dowolnym.

– Bieg na 400 m: Karol Zalewski w połowie dystansu przerwał bieg eliminacyjny i doszedł do mety na ostatnim miejscu.

– Żeglarstwo: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły piąte miejsce w siódmym wyścigu i czwarte miejsce w ósmym wyścigu klasy 470. Straciły prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Tracą do nich tylko punkt.

– Bieg na 100 m przez płotki: Klaudia Siciarz zajęła piąte miejsce w pierwszym półfinale (12,84), a Pia Skrzyszowska szóste miejsce w drugim półfinale (12,89). Polki nie awansowały do półfinału.

– Bieg na 800 m: Patryk Dobek wygrał bieg półfinałowy i awansował do finału. Mateusz Borkowski był ósmy w swoim biegu i odpadł z rywalizacji.

30 lipca:


– sztafeta 4x400 mikst: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński z czasem 3:09.87 pobili rekord olimpijski i zdobyli ZŁOTY MEDAL! (WIĘCEJ)
– 400 m ppł kobiet: Joanna Linkiewicz pobiła rekord życiow i z czasem 54,93 sekundy zajęła czwarte miejsce, zapewniając sobie awans do finału (WIĘCEJ)
– 800 m mężczyzn: Patryk Dobek z czasem 1:46,59 zajął trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Awansował do półfinału.
– 800 m mężczyzn: Mateusz Borkowski z czasem 1:45,34 zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Awansował do półfinału.
– Pływanie: Jakub Majerski pobił rekord Polski (50,92) w finale na 100 m st. motylkowym. Zajął piąte miejsce.
– 100 m ppł kobiet: Pia Skrzyszowska z czasem 12,75 zajęła trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Zakwalifikowała się do półfinału.
– 100 m ppł kobiet: Klaudia Siciarz szósta w swoim biegu eliminacyjnym, ale czas 12,98 sekundy dał jej awans do półfinału.
– Pływanie: Paweł Juraszek przepłynął 50 m st. dowolnym w półfinale w 21,88 sekundy. Nie dało to awansu do finału.
– Skok o tyczce: Piotr Lisek jedynym z Polaków, który zakwalifikował się do finału skoku o tyczce. W eliminacjach przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na 5,75 m. Odpadli Robert Sobera (5,65) i Paweł Wojciechowski (5,30 m) (WIĘCEJ)
– Pływanie: Katarzyna Wasick z piątym czasem (24,26) zakwalifikowała się do finału na 50 m st. dowolnym.
– Jeździectwo: Za nami trzecia sesja WKKW. Najlepsze miejsce spośród biało-czerwonych zajmuje po niej 18. Małgorzata Cybulska, Jan Kamiński jest 32., a Joanna Pawlak plasuje się na 55. lokacie. Drużynowo reprezentacja Polski jest obecnie 12.
– Golf: W drugiej rundzie Adrian Meronk zagrał na par. Trzecią zakończył z rezultatem -2. Z łącznym wynikiem -1 plasuje się na dzielonym 46. miejscu. W niedzielę ostatni dzień rywalizacji.
– Strzelectwo: Aneta Stankiewicz zajęła 16. miejsce w eliminacjach karabinu w trzech postawach. Polki nie zobaczymy zatem w finale tej konkurencji.
– Żeglarstwo: Zofia Noceti-Klepacka zajęła piąte miejsce w wyścigu medalowym klasy RS:X. Łącznie zakończyła rywalizację na dziewiątej pozycji.
– Żeglarstwo: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 17. miejsce w dziesiątym wyścigu w klasie 49er. Jedenasty wygrali, a w dwunastym zajęli 15. pozycję. Przed wyścigiem medalowym plasują się w klasyfikacji łącznej są na dziewiątej lokacie.
– Żeglarstwo: Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w trzech sobotnich wyścigach zajęły 20., 18. i 19. pozycję. Olimpijską rywalizację zakończyły na 15. miejscu.
– Żeglarstwo: Piotr Myszka miał duże szasne na medal w klasie RS:X. Podobnie jak dwóch jego rywali do podium, został jednak zdyskwalifikowany za falstart w wyścigu medalowym. Sklasyfikowano go ostatecznie na szóstym miejscu (WIĘCEJ)
– 800 m kobiet: Joanna Jóźwik dobiegła na piątej pozycji w pierwszym półfinale z czasem 2:02.32. Nie zakwalifikowała się do finału
– Siatkówka plażowa: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak spotkali się z Hiszpanami Herrerą i Gavirą w barażu o 1/8 finału. Pierwszego seta przegrali 29:31, Drugiego wygrali 21:19. W trzeciej partii lepsi byli rywale i to oni awansowali do najlepszej szesnastki turnieju.
– Podnosznie ciężarów: Bartłomiej Adamus uniósł 163 kilogramy w rwaniu, 197 kilogramów w podrzucie i z łącznym wynikiem 360 kilogramów uplasował się na siódmej pozycji

30 lipca:– Rzut dyskiem: Piotr Małachowski w eliminacjach uzyskał 62,68 m w najlepszej próbie. Zajął 9. miejsce w grupie A, a ostatecznie został sklasyfikowany na 15. miejscu. Odpadł z rywalizacji – podobnie jak Bartłomiej Stój, który rzucił 62,84 m i zakończył eliminacje tylko o pozycję wyżej. WIĘCEJ!

– 800 m kobiet: Angelika Sarna i Anna Wielgosz nie awansowały do półfinału, tylko Joannie Jóźwikudała się ta sztuka. WIĘCEJ!

– Pływanie: Jakub Majerski zajął trzecie miejsce w swoim półfinale na 100 m st. motylkowym mężczyzn. Czas 51,24 sek. dał mu awans do finału.

– Pływanie: Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w finale na 200 m st. grzbietowym. Mistrzem został Jewgienij Ryłow. WIĘCEJ!

– Pływanie: Laura Bernat zajęła siódme miejsce w swoim półfinale na 200 m st. grzbietowym kobiet. Czas nie dał jej awansu do czołowej "ósemki".

– Judo: Maciej Sarnacki przez ippon przegrał z Azerem Ushangim Kokaurim. Odpadł w 1/16 finału. WIĘCEJ!

– Strzelectwo: Klaudia Breś zajęła 24. miejsce w eliminacjach pistoletu sportowego (25 m). Nie awansowała do finału.

– Żeglarstwo: Magdalena Kwaśna na 17. miejscu kończy zmagania w żeglarskiej klasie Laser Radial.

– Żeglarstwo: Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec wygrały szósty wyścig klasy 470. Polki umocniły się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. WIĘCEJ!

– Żeglarstwo: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 14. miejsce w dziewiątym wyścigu klasy 49er. W klasyfikacji generalnej są na dziewiątym miejscu.

– Żeglarstwo: Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda wygrały jeden z wyścigów w żeglarskiej klasie 49er FX, ale znacznie słabsze wcześniejsze wyścigi powodują spadek na 12. miejsce w generalce.

– Kajakarstwo górskie: Krzysztof Majerczak z wynikiem 100,99 zajął 15. miejsce w półfinale K1. Nie awansował do finału.

– Golf: Adrian Meronk po wznowieniu gier na polu golfowym zalicza kolejne dołki, ale Polak jest daleko od dobrego wyniku. Pierwszą część rundy skończył na par, na pierwszych dwóch dołkach drugiej części już robi +1. 55. miejsce.

– Siatkówka: Polscy siatkarze pokonali 3:0 Japonię w swoim czwartym meczu grupowym. Bilans trzy zwycięstwa, jedna porażka. W niedzielę z Kanadą koniec zmagań grupowych. WIĘCEJ!

– Siatkówka plażowa: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak przegrali z Włochami Nicolai/Lupo 1:2 w trzecim meczu grupowym. Polacy zagrają w barażach o 1/8 finału. Z kolei Michał Bryl i Grzegorz Fijałek ulegli brazylijskiej parze Evandro/Bruno, ale już wcześniej mieli zapewniony awans z grupy.

– Pływanie: Paweł Juraszek z 15. czasem eliminacji awansował do półfinału na 50 m st. dowolnym. Konrad Czerniak odpadł z 31. rezultatem.

– Pływanie: Katarzyna Wasick z 5. wynikiem eliminacji (24,31) awansowała do półfinału na 50 m st. dowolnym.

– Lekkoatletyka: polska sztafeta mieszana 4x400 m (Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński) wygrała bieg eliminacyjny (3:10,44) i pewnie awansowała do finału. WIĘCEJ!

– Pływanie: męska sztafeta 4x100 m zmiennym (Stokowski, Kozakiewicz, Majerski, Kraska) uzyskała czas 3:32,62 (rekord Polski), ale odpadła w kwalifikacjach.

– Lekkoatletyka: w eliminacjach pchnięcia kulą 18 miejsce zajęła Klaudia Kardasz (17,76). Paulina Guba była 27 (16,98). Do finału awansowała czołowa "12".

– Jeździectwo: Małgorzata Cybulska w ujeżdżeniu z wynikiem 31 punktów karnych zajmuje 14. miejsce po dwóch sesjach. Joanna Pawlak jest. 39. Z kolei w rywalizacji drużynowej Polska jest na 12. pozycji.
Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów. (fot. PAP/EPA/FAZRY ISMAIL)
Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów. (fot. PAP/EPA/FAZRY ISMAIL)

29 lipca:Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (LM2x) zajęli drugie miejsce w finale B i kończą igrzyska olimpijskie na ósmym miejscu.

Adrian Meronk zakończył pierwszy dzień zmagań golfowych. Polak jest klasyfikowany pod koniec stawki, na 48. miejscu.

Klaudia Breś zajmuje 35. miejsce po rozegraniu konkurencji precyzja w pistolecie sportowym 25m. Rywalizacja w szybkości zaplanowana jest na 30 lipca.

Radosław Kawęcki z 7. czasem półfinału (1:56.68 ) zakwalifikował się do finału na 200 m st. grzbietowym. WIĘCEJ!

Sandra Bernal zakończyła kwalifikacje trapu z wynikiem 118 punktów na 9. miejscu, do awansu do finału zabrakło jej trzech punktów.

Beata Pacut przegrała w 1/8 finału z Japonką Shori Hamadą i odpadła z dalszej rywalizacji. WIĘCEJ!

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar przypłynęły drugie w trzecim i piąte w czwartym wyścigu, ale utrzymały prowadzenie w klasyfikacji generalnej. WIĘCEJ!

–łuczniczka Sylwia Zyzańska przegrała z Lucillą Boari 0:6 w 1/32 finału turnieju indywidualnego.

Zofia Noceti-Klepacka zajęła 6. miejsce w dwunastym wyścigu klasy RS:X. Na tym etapie Polka jest dziewiąta w klasyfikacji generalnej. Pozostał wyścig medalowy.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 10. miejsce w szóstym wyścigu klasy 49er. Po tym dniu rywalizacji są na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Magdalena Kwaśna zajęła 13. miejsce w ósmym wyścigu w żeglarskiej klasie Laser Radial. W klasyfikacji generalnej jest 16.

Piotr Myszka finiszował kolejno jako dziewiąty, piąty i drugi w rywalizacji żeglarskiej klasy RS:X i przed decydującą, podwójnie punktowaną gonitwą zajmuje czwartą pozycję, z niewielką stratą do miejsca medalowego. WIĘCEJ!

Sławomir Napłoszek przegrał 4:6 z Holendrem Wijlerem i odpadł w 1/32 turnieju łuczników.

Jakub Majerski z rekordem Polski na 100 m st. motylkowym (50,97). Z trzecim czasem awansował do półfinału. Bez awansu nasz chorąży Paweł Korzeniowski. Zajął 22. miejsce z czasem 52,00.

–Polska sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym (Peda, Kozakiewicz, Majerski, Fiedkiewicz) płynęła po rekord Polski, lecz została zdyskwalifikowana.

15-letnia Laura Bernat z 13. wynikiem melduje się w półfinale 200m stylem grzbietowym. To najmłodsza reprezentantka Polski w Tokio.

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w ćwierćfinale miksta z Rosjanami Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem 4:6, 4:6 i odpadli z dalszej rywalizacji. WIĘCEJ!

28 lipca:– Kobieca wioślarska czwórka podwójna wywalczyła pierwszy na igrzyskach w Tokio medal dla Polski. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wyścigu finałowym, przegrywając tylko z osadą Chin. WIĘCEJ!

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański zajęli czwarte miejsce w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych, o włos przegrywając brązowy medal z Australią. Triumfowali Holendrzy, srebro dla Wielkiej Brytanii. WIĘCEJ!

Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska zajęły szóste miejsce w olimpijskim finale czwórek bez sterniczki. Zwyciężyła Australia przed Holandią i Irlandią.

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli szóste miejsce w olimpijskim finale wioślarskich dwójek podwójnych. Triumfowali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami.

Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski startujący w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej nie awansowali do finału A igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy zajęli w półfinale czwarte miejsce i popłyną w finale B.

– Po wygranej w finale B, polska czwórka bez sternika: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski kończą igrzyska olimpijskie na siódmym miejscu.

Krzysztof Chmielewski zajął ostatnie, ósme miejsce finale na 200 metrów motylkiem, jednak 17-latek i tak może być zadowolony ze swojej postawy na igrzyskach olimpijskich.

Piotr Kuczera na I rundzie zakończył udział w rywalizacji judoków w wadze do 90 kilogramów. W pierwszym pojedynku Polak przegrał przez ippon z mistrzem Europy, Gruzinem Łaszą Bekaurim.

Sandra Bernal zajmuje 19. miejsce po pierwszym dniu eliminacji w strzeleckim trapie. Dokończenie rywalizacji w czwartek, do finału awansuje sześć najlepszych zawodniczek.

Elżbieta Wójcik odpadła z olimpijskiego turnieju pięściarek (kat. -75kg), przegrywając z Nouchką Fontijn z Holandii w 1/8 finału.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar od dwóch wygranych wyścigów rozpoczęły rywalizację w klasie 470 pań. Kolejne wyścigi zaplanowane są na jutro. WIĘCEJ!

– Po środowych występach, Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda awansowały w klasyfikacji generalnej żeglarskiej klasy 49er FX kobiet. Obecnie zajmują dziesiątą pozycję. W rywalizacji mężczyzn, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński są sklasyfikowani trzy oczka niżej.

Zofia Noceti-Klepacka zajmuje 8. miejsce wśród pań, a Piotr Myszka, z niewielką stratą do podium jest czwarty w rywalizacji panów w żeglarskiej klasie RS:X.

Anna Plichta słabo zaprezentowała się w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Polka została sklasyfikowana na 24. miejscu, wyprzedzając jedynie reprezentantkę uchodźców. WIĘCEJ!

– kolarz Maciej Bodnar ukończył jazdę indywidualną na czas na 18. miejscu.

Krzysztof Majerczak zajął 17. miejsce w konkurencji kajakarstwo górskie K1 i awansował do półfinału, który odbędzie się w piątek.

- Aleksandra Stach zajęła 19. miejsce w eliminacjach C-1 w kajakarstwie górskim i nie awansowała do osiemnastoosobowego półfinału.

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału turnieju w mikście, pokonując Fionę Ferro i Pierre’a-Huguesa Herberta 6:3, 7:6 WIĘCEJ!

Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę 3:1 i mają na swoim koncie siedem punktów w trzech meczach. WIĘCEJ!

Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w eliminacjach na 200 m st. grzbietowym i awansował do półfinału. Z kolei Jakub Skierka zajął 27. miejsce i pożegnał się z rywalizacją.
Polacy pokonali Wenezuelę 3:1 w trzecim meczu grupy A turnieju siatkarzy. (fot. PAP/Leszek Szymański)
Polacy pokonali Wenezuelę 3:1 w trzecim meczu grupy A turnieju siatkarzy. (fot. PAP/Leszek Szymański)

27 lipca:Krzysztof Chmielewski awansował do finału na 200 m stylem motylkowym. W swoim wyścigu półfinałowym 17-letni pływak pobił rekord życiowy (1.55,29) i zajął piąte miejsce, a łącznie siódme – WIĘCEJ!

Aneta Stankiewicz i Tomasz Bartnik zajęli ósme miejsce w drugiej fazie kwalifikacji i na takiej pozycji zakończyli rywalizację mikstów w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m.

Karolina Koszewska odpadła w 1/8 finału zmagań w bokserskiej wadze 69 kg. Polka przegrała jednogłośnie na punkty z najwyżej rozstawioną w tej kategorii Turczynką Busenaz Surmeneli.

– polscy koszykarze 3x3 przegrali z Belgią 14:16 w swoim siódmym i ostatnim meczu zasadniczej fazy turnieju, doznając piątej porażki w igrzyskach. Biało-czerwoni nie awansowali do ćwierćfinału – WIĘCEJ!

– polskie szpadzistki (Ewa Trzebińska, Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel) po porażce z Amerykankami 26:33 zajęły szóste miejsce w turnieju drużynowym. Wcześniej przegrały z Estonkami 26:29 i pokonały Rosyjski Komitet Olimpijski 31:25 – WIĘCEJ!

Maja Włoszczowska zajęła 20. miejsce w cross-country, konkurencji kolarstwa górskiego. Był to jej ostatni występ na igrzyskach olimpijskich.

Klaudia Zwolińska zajęła piąte miejsce w rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim. Polka awansowała do finału z ostatniej, 10. pozycji. W decydującym starcie spisała się bardzo dobrze i gdyby nie cztery sekundy karne za dwa dotknięcia tyczek, stanęłaby na olimpijskim podium – WIĘCEJ!

Agata Ozdoba-Błach przegrała z Wenezuelką Anriquelis Barrios w repasażu i zajęła siódme miejsce w judo w kategorii 63 kg. Rywalka przeprowadziła jedną akcję ocenioną na waza-ari.

– siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali Chilijczyków Marco i Estebana Grimaltów 21:17, 21:18 i awansowali do 1/8 finału. Drugi mecz w fazie grupowej przegrali natomiast Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy ulegli niemieckiej parze Julius Thole – Clemens Wickler 20:22 i 16:21.

– rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz przegrał z Brytyjczykiem Liamem Broadym 5:7, 6:3, 3:6 w meczu drugiej rundy turnieju tenisistów i odpadł z rywalizacji – WIĘCEJ!

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli dziewiąte miejsce w jedynym wtorkowym wyścigu w żeglarskiej klasie 49er. Po trzech startach w klasie 49erFX Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda są 15.

Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Kamil Sieradzki i Radosław Kawęcki odpadli w eliminacjach sztafety 4 x 200 m stylem dowolnym. Polacy zajęli 15. miejsce z wynikiem 7.18,91.

Aleksandra Kowalczuk przegrała z Brytyjką Biancą Walkden 3:7 walkę o brązowy medal olimpijski w kategorii 67 kg w taekwondo. 24-letnia Polka została sklasyfikowana na piątym miejscu – WIĘCEJ!
Hubert Hurkacz (fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz (fot. Getty Images)

26 lipca:


Li Qian przegrała w drugiej rundzie turnieju tenisa stołowego ze startującą w barwach Australii Jian Fang Lay 2:4 (7:11, 6:11, 11:5, 12:10, 4:11, 4:11) i odpadła z rywalizacji – WIĘCEJ!

Aleksandra Jarmolińska zajęła 19. miejsce w dwudniowych eliminacjach strzelania do rzutków skeet. Do finału awansowało sześć najlepszych zawodniczek.

– kajakarz górski Grzegorz Hedwig zajął 14. miejsce w półfinale slalomu C1. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu najlepszych zawodników.

Zofia Noceti-Klepacka spadła z drugiego na dziewiąte miejsce po poniedziałkowych wyścigach rywalizacji w żeglarskiej klasie RS:X. Polka zajęła dwukrotnie 16. lokatę, a w trzecim wyścigu – dziewiątą.

Joanna Łochowska zajęła 10. miejsce w podnoszeniu ciężarów, w kat. do 55 kg. W dwuboju uzyskała rezultat 186 kg.

Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 (25:20, 26:24, 25:20) w swoim drugim meczu grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych na igrzyskach – WIĘCEJ!

Bartłomiej Wawak zajął 19. miejsce w wyścigu kolarzy górskich. Polak stracił do triumfatora 3.56.

– judoczka Julia Kowalczyk (kat. 57 kg) przegrała w dogrywce przez waza-ari pojedynek repasażowy z Gruzinką Eteri Liparteliani. Polka wcześniej wygrała dwie walki: z Węgierką Hedvig Karakas (waza-ari) oraz z Portugalką Telmą Monteiro (przeciwniczka otrzymała trzy kary shido). W ćwierćfinale Polka uległa mistrzyni świata wagi 57 kg Kanadyjce Jessice Klimkait.

Iga Świątek przegrała z hiszpańską tenisistką Paulą Badosą 3:6, 6:7 (4-7) i odpadła w drugiej rundzie (1/16 finału) turnieju singlistek – WIĘCEJ!

Piotr Myszka zajmuje szóste miejsce po sześciu wyścigach rywalizacji w żeglarskiej klasie RS:X. Polak zaczął od 11. pozycji, w drugim wyścigu był czwarty, a następnie szósty. W Laser Radial Magdalena Kwaśna jest 14.

Krzysztof Chmielewski awansował do półfinału na 200 m stylem motylkowym. W swoim wyścigu eliminacyjnym zajął czwarte miejsce, uzyskując 13. czas ogólnie – 1.55,77. Odpadł Jakub Majerski – 1.57,91 i 27. miejsce.

koszykarze 3x3 przegrali swoje dwa poniedziałkowe mecze. Najpierw z reprezentacją Chin (19:21), następnie z Holandią (po dogrywce 20:22). We wtorek, w ostatnim meczu fazy grupowej, zmierzą się z Belgią – WIĘCEJ!
Iga Świątek (fot. PAP)
Iga Świątek (fot. PAP)

25 lipca


Martyna Jelińska pokonała Katinę Proestakis (Chile) 15:12 w 1/32 finału turnieju indywidualnego florecistek, natomiast w 1/16 finału przegrała z obrończynią tytułu Inną Dierigłazową 8:15.

Klaudia Breś zajęła 21. miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego (10m) i nie awansowała do finału.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego 2:0 (21:15, 21:14) w pierwszym meczu fazy grupowej – WIĘCEJ!

Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski z dwójki podwójnej wagi lekkiej wygrali repasaż i awansowali do wioślarskiego półfinału.

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli trzecie miejsce w półfinale i wystąpią w finale wioślarskich dwójek podwójnych.

Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Maria Wierzbowska zajęły drugie miejsce w repasażu i awansowały do finału wioślarskich czwórek bez sterniczki.

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski zajęli trzecie miejsce w repasażu i nie awansowali do finału A. Wystąpią w finale B (o miejsca 7-10) – WIĘCEJ!

– Pięściarka Sandra Drabik (-51kg) przegrała z Tursunoy Rachimową w 1/16 finału turnieju olimpijskiego.

– Taekwondo: Patrycja Adamkiewicz przegrała w 1/8 finału z Lijun Zhou. Teraz musi mieć nadzieję, że Chinka dojdzie do finału. Wówczas będzie mogła wystartować w repasażach.

Agata Perenc przegrała z Larissa Pimenta (Brazylia) i odpadła z turnieju olimpijskiego.

Magda Linette przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 2:6, 1:6 i odpadła z turnieju singlistek – WIĘCEJ!

– Polscy koszykarze 3x3 (Michael Hicks, Szymon Rduch, Paweł Pawłowski i Przemysław Zamojski) przegrali z Serbią 12:15 w trzecim meczu fazy zasadniczej – WIĘCEJ! W kolejnym spotkaniu pokonali Rosyjski Komitet Olimpijski 21:16 i po dwóch dniach rywalizacji mają bilans 2 zwycięstwa, 2 porażki – WIĘCEJ!

Piotr Myszka jest siódmy po pierwszym dniu regat żeglarskich w klasie RS:X.

Hubert Hurkacz wygrał z Australijczykiem Luke'em Savillem 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie singla mężczyzn. W drugiej zmierzy się z Liamem Broadym – WIĘCEJ!

Tomasz Bartnik zajął 23. miejsce w eliminacjach strzelania z karabinu pneumatycznego i nie zakwalifikował się do finału.

Natalia Partyka przegrała z Egipcjanką Diną Meshref 2:4 (13:15, 12:10, 9:11, 4:11, 11:7, 11:13) w drugiej rundzie singlistek w tenisie stołowym.

– Kajakarz górski Grzegorz Hedwig awansował do półfinału rywalizacji kanadyjkarzy w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W eliminacjach Polak zajął 14. miejsce.

Klaudia Zwolińska zajęła siódme miejsce w pierwszym przejeździe eliminacyjnym w kajakarstwie górskim.

Magdalena Kwaśna zajęła 28. miejsce w drugim wyścigu klasy Laser Radial.

Magda Linette i Alicja Rosolska przegrały w pierwszej rundzie debla z duetem Mattek-Sands/Pegula 1:6, 3:6 i odpadły z turnieju olimpijskiego.

Damian Durkacz (kat. 63 kg) przegrał z Gabiłem Mamedowem z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 0:5 w 1/16 finału turnieju bokserskiego.

Aleksandra Jarmolińska zajmuje 17. miejsce po pierwszym dniu eliminacji w skeecie.

– siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w pierwszym spotkaniu grupy E pokonali marokańską parę Mohameda Abichę i Zouheira Elgraouiego 21:17, 21:11.

Katarzyna Niewiadoma zajęła 14. miejsce w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Marta Lach była 18., a Anna Plichta 27. WIĘCEJ!

Klaudia Zwolińska awansowała do półfinału rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim. W eliminacjach zajęła 10. miejsce.

Zofia Klepacka zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu zmagań w żeglarskiej klasie RS:X. W klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna jest 17.

Kacper Stokowski z czasem 53.99 wygrał swój bieg eliminacyjny na 100 m stylem grzbietowym, ale ostatecznie zajął 23. miejsce i nie awansował do półfinału.

– polska sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym mężczyzn (Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak i Jakub Kraska) zajęła 6. miejsce z czasem 3:13,88 (nowy rekord Polski) i nie awansowała do finału.
W środku Katarzyna Niewiadoma (fot. Getty Images)
W środku Katarzyna Niewiadoma (fot. Getty Images)

24 lipca (sobota):


Aneta Stankiewicz zakończyła eliminacje karabinu pneumatycznego (10m) na 15. miejscu i nie awansowała do finału.

Aleksandra Jarecka pokonała Wiolettę Kołobową (ROC) 15:11 i awansowała do 1/8 finału szablistek. W nim lepsza okazała się Włoszka Rossella Fiamingo (13:15).

– Dwójka podwójna wagi lekkiej – Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski – zajęła trzecie miejsce w eliminacjach i w niedzielę wystąpi w repasażu.

– Czwórka bez sterniczki – Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Maria Wierzbowska – zajęła ostatnie, piąte miejsce w eliminacjach i też wystąpi w niedzielnym repasażu.

– Repasaż czeka także czwórkę bez sternika. Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski nieoczekiwanie zajęli trzecie miejsce w eliminacjach, a do finału awans uzyskały dwie najlepsze osady.

Renata Knapik-Miazga pokonała Ołenę Krywycką 15:8 i awansowała do 1/8 finału szablistek. W nim przegrała z Man Wai Vivian Kong z Hongkongu 8:15.

Ewa Trzebińska przegrała po dogrywce 10:11 z Katriną Lehis i odpadła z turnieju szablistek.

– Polscy koszykarze 3x3 (Michael Hicks, Przemysław Zamojski, Paweł Pawłowski i Szymon Rduch) przegrali w pierwszym meczu na igrzyskach z Łotwą (14:21). W drugim pokonali po dogrywce Japonię (20:19) –> WIĘCEJ

Karolina Koszewska (-69 kg) pokonała Szanozą Junuzową (Uzbekistan) i w 1/8 finału zmierzy się z Turczynką Busenaz Surmeneli. To pierwsza wygrana Polki w turnieju bokserskim na igrzyskach olimpijskich.

Iga Świątek nie dała najmniejszych szans Niemce Monie Barthel i pokonała ją 6:2, 6:2. W kolejnej rundzie zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą –> WIĘCEJ

Kamil Majchrzak przegrał z wyżej notowanym Serbem Miomirem Kecmanovicem 4:6, 2:6 i odpadł w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisistów.

– rozstawieni z numerem piątym Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot przegrali z niemiecką parą Jan-Lennard Struff – Alexander Zverev 2:6, 6:7 (5-7) i odpadli w pierwszej rundzie debla.

Natalia Partyka pokonała Australijkę Michelle Bromley 4:0 (11:3, 11:5, 11:5, 11:7) i awansowała do drugiej rundy turnieju indywidualnego kobiet w tenisie stołowym. Kolejną rywalką Polki będzie urodzona w Kanadzie reprezentantka Egiptu Dina Meshref.

polscy siatkarze przegrali z Iranem 2:3 w swoim pierwszym meczu grupy A. Kolejnym przeciwnikiem drużyny Vitala Heynena będą w poniedziałek Włosi –> WIĘCEJ
Wilfredo Leon (fot. Getty Images)
Wilfredo Leon (fot. Getty Images)

23 lipca (piątek):


Sylwia Zyzańska (łucznictwo) zaczęła przygodę w Tokio od zajęcia 42. miejsca w rundzie rankingowej. We wtorek, w 1/32 finału, jej rywalką będzie Włoszka Lucilla Boari, którą sklasyfikowano na 23. pozycji.

– dwie polskie wioślarskie osady, męska (Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański) i żeńska czwórka podwójna (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann), awansowały do finałowych wyścigów. W półfinale jest natomiast męska dwójka podwójna (Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski) –> WIĘCEJ

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej