RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ten kraj wydłuża stan klęski w związku z pandemią COVID-19

Koronawirus w Portugalii (fot. Shutterstock)
Koronawirus w Portugalii (fot. Shutterstock)

Rząd Portugalii zatwierdził w czwartek wydłużenie stanu klęski w związku z pandemią COVID-19. Socjalistyczny gabinet Antonia Costy wyjaśnił konieczność utrzymania restrykcji sanitarnych wysoką liczbą zakażeń w całym kraju.

Koronawirus we Włoszech. W Rzymie 90 proc. zakażonych to młodzież

90 procent zakażeń koronawirusem, wykrywanych w stołecznym włoskim regionie Lacjum, dotyczy młodzieży, a średni wiek osób z infekcją spadł do 23...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Ministerstwo zdrowia podało, że według wirusologów szczyt czwartej fali koronawirusa notowany jest obecnie w regionie Lizbony i Doliny Tagu, a także na położonym na Atlantyku archipelagu Azorów.

W czwartek resort oszacował łączną liczbę nowych zakażeń podczas ostatniej doby na 3622, a zgonów na 16. W sumie służby medyczne Portugalii potwierdziły już 943,2 tys. infekcji koronawirusem, a także 17,2 tys. zgonów.

Wieczorem blisko połowa portugalskich powiatów znajdowała się w sytuacji wysokiego lub bardzo wysokiego zagrożenia epidemicznego.

Tymczasem, jak podał resort zdrowia, do czwartku w 10-milionowej Portugalii zaszczepiono w pełni ponad połowę populacji.

Ministerstwo sprecyzowało, że w całym kraju wykorzystano już 11 mln dawek preparatów przeciwko koronawirusowi, a wśród obywateli powyżej 65. roku życia odsetek w pełni zaszczepionych osób wynosi 99 proc.

Czytaj także: Ponad 600 tys. osób wysłanych na kwarantannę przez aplikację. Brakuje rąk do pracy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej