RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Klub KO ma nowego szefa. Wybrany na wniosek Tuska

Cezary Tomczyk i Borys Budka (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Cezary Tomczyk i Borys Budka (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Borys Budka został wybrany przez aklamację, na wniosek Donalda Tuska, na nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Cezary Tomczyk złożył podczas obrad klubu KO rezygnację z tej funkcji; pełnił ją od 25 września 2020 roku, kiedy to zastąpił ówczesnego lidera PO Borysa Budkę.

„Propozycja korupcyjna". Budka zaproponował Hołowni stanowisko w PO

Słyszeliście korupcyjną propozycję? Zaproponował mi stanowisko wiceprzewodniczącego Platformy obywatelskiej. Macie to nagrane – powiedział w środę...

zobacz więcej

– Z satysfakcją przyjąłem decyzję bez jednego głosu sprzeciwu o zmianie – powiedział Tusk dziennikarzom po zakończeniu obrad klubu. Jak dodał, przewiduje też bliską współpracę z Cezarym Tomczykiem, który we wrześniu ma zostać jednym z wiceprzewodniczących, odpowiedzialnym za kampanię wyborczą i prace sztabowe.

– To jest dla mnie ważne, ponieważ ten mój powrót to nie jest łatwa sprawa. To wymagało odpowiednich zmian i ustaleń i spotkało się to z pełnym zrozumieniem w Platformie – zaznaczył lider PO.

Tusk zapowiedział też dalsze zmiany we władzach klubu i partii, gdzie miałoby się znaleźć więcej kobiet niż obecnie. – Oczekuję od nowego przewodniczącego i pomogę mu także w tej sprawie w sensie politycznym, żeby znowu w ciałach przedstawicielskich klubu i Platformy obowiązywał parytet – powiedział b. premier.

Nagłe zwołanie klubu Koalicji Obywatelskiej. Ma dojść do ważnej zmiany personalnej

Dziś o godz. 20 odbędzie się zwołane w trybie pilnym posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskiej. Taką informację przekazał na Twitterze Bogusław...

zobacz więcej

Na początku lipca Borys Budka złożył rezygnację z funkcji lidera Platformy Obywatelskiej i został wiceprzewodniczącym tej partii.  A zwolnione stanowisko objął Donald Tusk.

36-letni Cezary Tomczyk, dotychczasowy szef KO, jest posłem od 2007 r.

W 2006 r. został wybrany z listy Platformy Obywatelskiej na radnego Sieradza.

Pełnił m.in. rolę sekretarza stanu w kancelarii premiera i rzecznika rządu Ewy Kopacz, a także szefa sztabu ubiegającego się o urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego.

W listopadzie 2016 r. został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej w utworzonym przez PO gabinecie cieni. W Platformie uchodzi za bliskiego współpracownika prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i lidera PO Borysa Budki.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej