RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

TVP World: Rusza całodobowy anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

Nowy kanał TVP ma pokazywać polski punkt widzenia na najważniejsze problemy międzynarodowe (fot. Shutterstock)
Nowy kanał TVP ma pokazywać polski punkt widzenia na najważniejsze problemy międzynarodowe (fot. Shutterstock)

W ciągu kilku miesięcy ma ruszyć anglojęzyczny kanał informacyjny Telewizji Polskiej o roboczej nazwie TVP World. Będzie pokazywać światu Polskę i region Międzymorza. Nowy kanał TVP ma powstać na bazie kanału internetowego Poland IN, docelowo powinien być jednak dostępny także w sieciach kablowych i przez satelitę.

Nowe logo i oprawa TVP Sport na Mistrzostwa UEFA EURO 2020 [WIDEO]

W piątek, 11 czerwca rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez sportowych roku - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2020. Widzowie...

zobacz więcej

Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem TVP Info redaktor naczelny Poland IN Grzegorz Kuczyński, nowy kanał będzie miał nieco inną formułę niż dotychczasowy, poświęcony przede wszystkim promocji Polski.

– Będzie to 24-godzinny kanał informacyjny w języku angielskim, który ma prezentować polski punkt widzenia na najważniejsze problemy międzynarodowe, a także punkt widzenia pozostałych krajów Trójmorza. A więc coś, czego bardzo brakuje – tłumaczy Kuczyński.

– Kanał TVP World będzie poruszał tematy gospodarcze, kulturalne czy społeczne. Będzie to więc pełnowymiarowa telewizja informacyjna – dodaje.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Pytany o termin uruchomienia nowego kanału TVP dziennikarz wyjaśnia, że nie jest znana jeszcze dokładna data, ale „to kwestia kilku miesięcy”.

Przeczytaj także: Nielsen TVP1 liderem oglądalności w maju. Królowały seriale, ale hitów było więcej

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej