RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus we Włoszech. W Rzymie 90 proc. zakażonych to młodzież

Średni wiek osób z infekcją spadł do 23 lat (fot. Shutterstock)
Średni wiek osób z infekcją spadł do 23 lat (fot. Shutterstock)

90 procent zakażeń koronawirusem, wykrywanych w stołecznym włoskim regionie Lacjum, dotyczy młodzieży, a średni wiek osób z infekcją spadł do 23 lat – podały władze. W szpitalach zajętych jest 2 proc. łóżek dla chorych na COVID-19. Liczba zakażeń we Włoszech rośnie.

Nowy etap badań nad pochodzeniem COVID-19. Chiny sprzeciwiają się WHO

Władze Chin odrzucają przedstawiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) plan dalszych badań nad genezą pandemii COVID-19, który nie wyklucza...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionu Lacjum Alessio D'Amato poinformował, że liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wzrosła do 52.

– Dane potwierdzają, że w tej fazie krążenie wirusa dotyczy głównie młodzieży, dlatego ponawiamy apel o to, by się zaszczepić – dodał D'Amato.

Minionej doby w Lacjum stwierdzono prawie 800 kolejnych przypadków zakażeń, w tym około 520 w Rzymie.

Szybko przybywa zakażeń


W całych Włoszech zarejestrowano 15 zgonów na COVID-19 i 5057 kolejnych zakażeń; o około 700 więcej niż dzień wcześniej. Dużemu wzrostowi zakażeń – o 117 procent w ciągu kilku dni – nie towarzyszy zwiększona presja na szpitale.

Ogółem we Włoszech na COVID-19 zmarło dotąd 127 920 osób.

Rząd Mario Draghiego pracuje nad nowym dekretem, który w związku z szerzeniem się wariantu Delta wprowadzi wymóg okazywania paszportu COVID-19 przy wejściu do zamkniętych lokali restauracyjnych, siłowni, na baseny, ośrodków SPA i na imprezy targowe.

Czytaj także: Niedzielski: Nowa fala rozpędza się. Wiadomo, kiedy może nastąpić kulminacja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej