RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 35-latka na przejściu dla pieszych

Tragedia w Olkuszu (fot. Policja)
Tragedia w Olkuszu (fot. Policja)

Pijany sprawca śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych w Olkuszu został złapany przez policjantów w kilka minut po tym, jak uciekł z miejsca wypadku – poinformowała w czwartek policja. Prawdopodobnie w piątek mężczyzna będzie przesłuchany przez prokuratora.

Zwłoki w Parczewie. Tak zginęło małżeństwo przedsiębiorców

Kilka tygodni temu w Parczewie na Lubelszczyźnie doszło do przerażającej zbrodni. W jednym z mieszkań odnaleziono ciała kobiety i mężczyzny;...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę po południu na dk 94, w pobliżu ulicy Cegielnianej.

– 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety, pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 35-letniego mieszkańca gminy Klucze – relacjonował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Trzy promile alkoholu


W kilka minut po wypadku olkuscy dzielnicowi złapali kierowcę. Okazało się, że miał on blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był już w przeszłości karany za jazdę po pijanemu i miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelki pojazdów mechanicznych do maja 2023 r.

– Śledztwo wyjaśni, czy do wypadku przyczynił się kierowca, czy pieszy, czy to ewentualnie współwina – przekazał rzecznik małopolskiej policji.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego, w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia kierowcy grozić może do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Po wytrzeźwieniu, najprawdopodobniej w piątek, kierowca zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu.

Przeczytaj też: Makabryczny wypadek w Wielkopolsce. Zginął chłopiec, jego rodzice przeżyli

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej