RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Posiedzenie KRRiT. Co z koncesją dla TVN24?

Koncesja TVN24 wygasa 26 września (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Koncesja TVN24 wygasa 26 września (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Na dzisiejszym posiedzeniu odbyły się głosowania nad przyznaniem koncesji jednak żadne nie uzyskało wymaganej większości – powiedziała Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ważą się losy koncesji dla telewizji TVN24

KRRiT czeka na kolejną analizę prawną, choć dotychczasowe potwierdzają, że zagraniczny właściciel nie powinien być przeszkodą w staraniach o...

zobacz więcej

– Pierwsze głosowanie dotyczyło przyznania TVN24 koncesji, drugie – nie przyznania jej. Żadne z głosowań nie przyniosło rozstrzygnięcia – powiedziała Brykczyńska.

Postępowanie w sprawie koncesji dla TVN24 będzie kontynuowane – powiedziała rzecznik KRRiT zapowiadając kolejne głosowania w KRRiT w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, kiedy do nich dojdzie.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 roku. Wniosek o jej przedłużenie stacja złożyła w KRRiT na początku lutego 2020 roku. Zgodnie z przepisami nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem, w przypadku koncesji TVN24 od złożenia wniosku upłynęło już ponad 17 miesięcy – podał w czwartek portal Press.pl.

Jeśli KRRiT nie przedłużyłaby koncesji TVN24, nadawca kanału może wystąpić o licencję na nadawanie w każdym państwie Unii Europejskiej – pisze Press.pl.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej