RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zapadła decyzja ws. defilady w Święto Wojska Polskiego

Zapadła decyzja ws. defilady w Święto Wojska Polskiego (fot. PAP/Ł.Gągulski)
Zapadła decyzja ws. defilady w Święto Wojska Polskiego (fot. PAP/Ł.Gągulski)

Nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Zapowiedział jednocześnie, że wojsko w zamian tego dnia zorganizuje pikniki wojskowe.

Polski generał wyróżniony przez NATO. Gen. Błazeusz z ważną funkcją w kraju

Gen. Piotr Błazeusz na zakończenie misji w SHAPE w Mons otrzymał z rąk dowódcy sił sojuszu w Europie, gen. Toda D. Woltersa, specjalny medal...

zobacz więcej

Błaszczak był w czwartek gościem telewizji wPolsce.pl, gdzie został zapytany o defiladę 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego. – Defilada w tym roku się nie odbędzie ze względu na zagrożenie epidemiczne – odpowiedział minister.

Szef MON zwrócił uwagę, że obecnie w Polsce jest mała skala zakażeń, ale „proces szczepień nie postępuje tak, jak byśmy sobie tego życzyli”. – Nie będzie wiec defilady, natomiast będą pikniki zorganizowane w całej Polsce – powiedział.

Poinformował, że na piknikach wojskowych będzie prezentowany sprzęt wojskowy i promowana służba wojskowa. – Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze – podkreślił Błaszczak.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej