RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Urban: Tusk to piękna melodia. Chętniej go słucham niż kompozytorów klasycznych

Urban zachwala Tuska (fot. PAP/Tomasz Gzell, YouTube)
Urban zachwala Tuska (fot. PAP/Tomasz Gzell, YouTube)

Donald Tusk urósł w moich oczach, bo jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu – powiedział o nowym szefie Platformy Obywatelskiej Jerzy Urban w rozmowie z Moniką Jaruzelską.

Abramsy dla Polski. Błaszczak odpowiada na atak Różańskiego

Polskie wojsko kupi 250 amerykańskich czołgów Abrams. Emerytowany generał Mirosław Różański, związany obecnie z Szymonem Hołownią twierdzi, że to...

zobacz więcej

Jerzy Urban, były rzecznik rządu PRL i autor propagandy tamtego okresu rozmawiał z Moniką Jaruzelską. Początek rozmowy dotyczył zmian w PO.

Urban mówił, że kiedy Donald Tusk był premierem, to on w swoim tygodniku „Nie” go nie „je***ł”. – Ponieważ on liberał, a ja się uważałem za lewicowca, więc taka była moja psia powinność – mówił.

– Kiedy Tusk wyjechał i został „prezydentem Europy” wówczas mieliśmy pierwszego od dawna tzn., pierwszego od czasów Kwaśniewskiego męża stanu na skalę światową i umysł na skalę światową. I czegoś, co było na tle polskiego gumna olśniewającego – mówił.

Jak stwierdził, wtedy „zakochał się” w Tusku, „ponieważ polska polityka jest tak mizerna i żałosna, że coś takiego jawiło mi się jakimś pięknym motylem”.

Urban przyznał, że teraz chętniej słucha Tuska niż kompozytorów klasycznych jak Beethoven, Bach czy Mozart. – Tusk to jest piękna melodia – oznajmił.

Urban ocenił, że z Polski Tusk nie wyjeżdżał jako silny mąż stanu, ale stał się nim dopiero później, „kiedy stanął na czele UE”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Donald Tusk urósł w moich oczach, bo jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu – powiedział.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej