RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prowadząca obrady nagle wrzasnęła. Przerwano posiedzenie parlamentu Andaluzji

Poszukiwania gryzonia zakończyły się sukcesem (fot. Harold M. Lambert/Hulton Archive/Getty Images)
Poszukiwania gryzonia zakończyły się sukcesem (fot. Harold M. Lambert/Hulton Archive/Getty Images)

Dużych rozmiarów szczur przerwał środowe posiedzenie parlamentu Andaluzji, wspólnoty autonomicznej na południu Hiszpanii. Zgromadzeni na sali dowiedzieli się o pojawieniu się gryzonia, gdy prowadząca obrady Veronica Perez nie zdołała się powstrzymać i wydała okrzyk przerażenia.

Wylinki pytona na osiedlu w Katowicach. Mają blisko 2,5 metra długości

Znaleziono dwie wylinki węża, które mają blisko dwa i pół metra długości. Według wstępnych ustaleń jest to prawdopodobnie pyton dywanowy.

zobacz więcej

Pojawienie się zwierzęcia na sali obrad wywołało chaos. Wśród deputowanych regionalnego parlamentu dało się słyszeć okrzyki, niemal wszyscy zgromadzeni w parlamencie opuścili swoje miejsca.

Po kilku chwilach Perez drżącym głosem wezwała obecnych na sali obrad do „zachowania spokoju”, jednak pomimo jej licznych apeli kilka deputowanych opuściło izbę.

Poszukiwania gryzonia zakończyły się sukcesem po kilkunastu minutach, kiedy wicepremier regionu Andaluzji Juan Marin znalazł szczura pod jednym z siedzeń i wypłoszył go z sali.

Część relacjonujących nietypowe zdarzenie mediów odnotowuje, że wypłoszenie szczura z sali obrad parlamentu Andaluzji zbiegło się w czasie z debatą nad wyborem byłej długoletniej premier tego regionu Susany Diaz na urząd senatora. Wydłużona poszukiwaniami gryzonia sesja zakończyła się ostatecznie zatwierdzeniem kandydatury socjalistycznej polityk.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej