RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

81-latek maczetą wymachiwał na placu zabaw

Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali (fot. Shutterstock/Evgeniy Medvedev)
Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali (fot. Shutterstock/Evgeniy Medvedev)

Policjanci z Podkarpacia zatrzymali 81-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który przyszedł na plac zabaw z maczetą, groził dzieciom i jednej z matek. Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali. Na szczęście nikomu nic się nie stało – poinformowała w czwartek podkarpacka policja.

Szedł nocą pustą ulicą. Przy 15-latku policja znalazła amfetaminę

Policjanci sprawdzili w miniony weekend, jak bawi się młodzież w Bielsku-Białej. Zatrzymali pięć osób, które weszły w konflikt z prawem. Wśród nich...

zobacz więcej

Jak podała policja, zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który na plac zabaw wszedł z maczetą, policjanci otrzymali w miniony poniedziałek, po godz. 18.

Na miejscu mundurowi zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 81-letni mieszkaniec tarnobrzeskiego osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

„Z ustaleń świadków wynikało, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Agresja seniora i trzymany w ręku przedmiot spowodowały, że dzieci przestały się bawić i wybiegły z placu zabaw ” – czytamy w notatce policyjnej.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Rodzinna tragedia. 15-latek zmarł dwa miesiące po śmierci mamy

15-letni Caden Taylor utonął we wtorek wieczorem w kanale w Knottingley w Wakefield po tym, jak skoczył z przyjaciółmi do śluzy. Dwa miesiące...

zobacz więcej

Świadkiem zdarzenia była jedna z matek dzieci, która zawiadomiła policjantów. Wówczas 81-latek zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego m.in. dozór policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej