RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Punkt szczepień w katedrze św. Szczepana w Wiedniu

Punkt szczepień w katedrze św. Szczepana w Wiedniu (fot. Exithamster/Barcroft Media/Getty Images)
Punkt szczepień w katedrze św. Szczepana w Wiedniu (fot. Exithamster/Barcroft Media/Getty Images)

W symbolicznej na mapie Wiednia budowli i najczęściej odwiedzanej przez turystów świątyni – w katedrze św. Szczepana zostanie otwarty punkt szczepień przeciwko Covid-19. Arcybiskup Wiednia, kardynał Christoph Schönborn powiedział austriackiej gazecie „Kurier”, że punkt szczepień zostanie usytuowany w bocznej kaplicy św. Barbary, do której prowadzi osobne wejście.

Politico: Austria chce więcej szczepionek i grozi UE blokadą ich zakupu

Rząd Austrii ma grozić zablokowaniem unijnego zakupu dodatkowych 100 mln dawek szczepionek Pfizer-BioNTech, jeśli kraj nie dostanie większej części...

zobacz więcej

Punkt będą prowadzili członkowie humanitarnej organizacji samarytańskiej „Samaritenbund” na zlecenie stołecznego wydziału zdrowia. Dalsze szczegóły mają zostać podane wkrótce. – Trzeba m.in. zorganizować to tak, aby bez zakłóceń mogły się odbywać nabożeństwa – tłumaczył kard. Schönborn.

Władze Wiednia mają nadzieję, że to niekonwencjonalne, a zarazem niezwykle ważne miejsce w stolicy Austrii zwiększy gotowość do zaszczepienia się. Poza punktem szczepień w katedralnej kaplicy zostanie także przygotowany punkt zapisów oraz miejsce dla osób po szczepieniu. Wcześniejsze zapisanie nie będzie konieczne. Osoby dorosłe będą szczepione szczepionką Johnson.

Proboszcz wiedeńskiej katedry ks. Toni Faber powiedział „Kurierowi”, że inicjatywa zorganizowania „nietypowego” punktu szczepień wyszła z ratusza, a władze kościelne natychmiast wyraziły zgodę. – To świetna sprawa – stwierdził ks. Faber. Przypomniał przy tym, że już wcześniej kard. Schönborn w specjalnym liście zaapelował do chrześcijan wszystkich Kościołów, aby informowali się o możliwości szczepień i wielokrotnie apelował o poddawanie się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej