RAPORT

Pogarda

Projekt „Fit for 55”. „Zapowiedzi, że paliwo będzie po 8 złotych, to mały ułamek”

Najnowsze

Popularne

Oczywiście potrzeba ochrony klimatu i planety, ale wszystko w ramach rozsądku, a nie pewnej rewolucji, która miałaby zjeść własne dzieci – powiedział w programie „#Jedziemy” europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując nowy plan Komisji Europejskiej dot. redukcji CO2. – Ziemia i wszystko, co nas otacza, jest dla ludzi, czy my powinniśmy się wyprowadzić z Ziemi? – pytał.

Polska i Ukraina reagują na amerykańsko-niemieckie porozumienie ws. Nord Stream 2

Wzywamy USA i Niemcy do podjęcia kroków w celu znalezienia adekwatnej odpowiedzi na rodzący się kryzys bezpieczeństwa w naszym regionie, którego...

zobacz więcej

Komisja Europejska ogłosiła program szeregu zmian w tzw. polityce klimatycznej, Europejskim Zielonym Ładzie. Projekt „Fit for 55” zakłada radykalne zmiany dotyczące ograniczenia emisji CO2.

O to, w jaki sposób Polska podejdzie do pomysłu tego pakietu, był pytany w TVP Info eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Polityk zaznaczał, że do tej sprawy należy podejść z rozsądkiem, „a nie z podejściem rewolucyjnym i szaleńczym”. – Kiedy słyszymy, jaki plan w sobie zawiera ta transformacja, to trzeba się zastanowić, czy tak naprawdę Ziemia i wszystko, co nas otacza, jest dla ludzi, czy my powinniśmy się wyprowadzić z Ziemi? – pytał.

W jego ocenie w sprawie klimatu dochodzi do absurdów. – Te zapowiedzi, że paliwo będzie po 8 złotych, to bardzo mały ułamek tego, o czym słyszymy – stwierdził.

Tarczyński podawał też przykład wynikający z proponowanego pakietu, który dotyczy lasów. – W niektórych założeniach 30 proc. lasów ma być objętych ochroną i wyłączonych z jakiejkolwiek obecności człowieka, a 10 proc. objętych ścisłą ochroną. Więc człowiek de facto nie będzie mógł podziwiać tego piękna, które ma chronić – mówił.

Jak wskazywał, dochodzi do takich „szaleńczych elementów, które wypychają człowieka z przestrzeni życiowej”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Oczywiście potrzeba ochrony klimatu i planety, ale wszystko w ramach rozsądku, a nie pewnej rewolucji, która miałaby zjeść własne dzieci. Ceny funkcjonowania przemysłu i gospodarki to jedna kwestia, ale funkcjonowanie człowieka na co dzień to druga kwestia, trzeba się bronić przed tymi lewackimi rewolucjami – zakończył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej