SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Cieszył się z gola, doznał kontuzji. Kuriozalny uraz Bartosza Kapustki

Bartosz Kapustka doznał kontuzji kolana, ciesząc się z gola (fot.  PAP/Radek Pietruszka)
Bartosz Kapustka doznał kontuzji kolana, ciesząc się z gola (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Był początek meczu pomiędzy Legią Warszawa a Florą Tallin w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Bartosz Kapustka popisał się kapitalnym rajdem i mierzonym strzałem dał mistrzom Polski prowadzenie. Radość z gola przypłacił... kontuzją kolana.

Teraz mistrz Estonii. Dziś Legia gra o Ligę Mistrzów

Transmisja w TVP2, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV.

To historia z cyklu tych: jeśli nie zobaczysz, to nie uwierzysz.

W 3. minucie meczu pomiędzy Legią a Florą Bartosz Kapustka przejął piłkę na własnej połowie i zdecydował się na kilkudziesięciometrowy rajd. Będąc przed polem karnym oddał strzał na bramkę. Uderzona po ziemi piłka zatrzepotała w siatce, a Legia objęła prowadzenie 1:0.

Eksplozja radości u 25-letniego piłkarza była ogromna. Kapustka podbiegł w stronę trybuny, gdzie zasiadają najbardziej fanatyczni kibice Legii. Chciał błysnąć cieszynką w stylu Cristiano Ronaldo. Wzbił się w powietrze, mocno lądując na obu rozszerzonych nogach.

Potężnego obciążenia nie wytrzymało kolana zawodnika. Już po chwili na ustach zawodnika pojawił się wyraźny grymas bólu. A szeroki uśmiech w momencie zniknął z jego twarzy.

Za chwilę na boisku pojawił się sztab medyczny. Szybko okazało się, że Kapustka nie będzie mógł kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Bartosz Slisz.

Na razie nie wiadomo, na ile poważny jest uraz Kapustki. W przypadku naruszenia więzadeł krzyżowych zawodnika może czekać nawet kilka miesięcy przerwy. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO