SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

„To szczególny skandal, gdy część kraju znalazła się pod wodą”. Niemieccy ekolodzy krytykują rząd

Wiele wskazuje na to, że budowa Nord Stream 2 zostanie wkrótce ukończona (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Wiele wskazuje na to, że budowa Nord Stream 2 zostanie wkrótce ukończona (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Niemiecka organizacja ekologiczna Deutsche Umwelthilfe krytykuje porozumienie pomiędzy Niemcami a USA w sporze o Nord Stream 2. – Z punktu widzenia polityki klimatycznej gazociąg na dnie Bałtyku pozostaje grzechem pierwszej rangi – ocenia dyrektor organizacji Sascha Müller-Kraenner.

Prezent dla Merkel i Putina. Biden zgadza się na Nord Stream 2 kosztem europejskiego bezpieczeństwa

Niemcy wykazały się w sprawie dokończenia budowy Nord Stream 2 kompletnym brakiem zahamowań, obnażając tym samym swoją obłudę i hipokryzję. Dla...

zobacz więcej

Deutsche Umwelthilfe jest oburzone faktem, że „ten największy projekt infrastrukturalny w dziedzinie paliw kopalnych w Europie ma otrzymać zielone światło od niemieckiego rządu w tym samym tygodniu, w którym duża część kraju znalazła się pod wodą w wyniku powodzi spowodowanej częściowo przez zmiany klimatyczne. To szczególny skandal”.

Organizacja zapowiedziała, że „nadal będzie stosować wszelkie środki prawne, aby sprzeciwić się ukończeniu i uruchomieniu projektu”.

W środę rano informowaliśmy o szczegółach wstępnie zawartego porozumienia pomiędzy USA i Niemcy w sprawie sporu o Nord Stream 2.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

źródło:
Zobacz więcej