SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Atakuje najbardziej zakaźna odmiana SARS-CoV-2. Kolejne restrykcje na świecie

We Francji od dziś trzeba mieć paszport covidowy, aby uzyskać dostęp do miejsc kultury i rozrywki (fot. Jeff J Mitchell/Getty Images)
We Francji od dziś trzeba mieć paszport covidowy, aby uzyskać dostęp do miejsc kultury i rozrywki (fot. Jeff J Mitchell/Getty Images)

We Francji od dziś trzeba mieć paszport covidowy, aby uzyskać dostęp do miejsc kultury i rozrywki. W Azji oraz Stanach Zjednoczonych rośnie liczba nowych zachorowań na COVID-19. Powodem jest wariant Delta, najbardziej zakaźna odmiana SARS-CoV-2.

W Holandii dziesiątki tysięcy szczepionek przeciw COVID-19 trafi do kosza

Dziesiątki tysięcy szczepionek AstraZeneca, które wciąż znajdują się w lodówkach lekarzy rodzinnych, najprawdopodobniej trafi do kosza. Plan...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

We Francji, aby móc wejść do miejsca gromadzącego więcej niż 50 osób, trzeba pokazać tak zwany paszport covidowy – czyli certyfikat szczepień albo zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19. Nowe przepisy wywołują jednak ogromne kontrowersje.

Równocześnie we Francji rośnie liczba nowych zakażeń, w ciągu ostatniej doby zachorowało 18 tysięcy osób.

W Stanach Zjednoczonych władze sanitarne podały, że wariant Delta stanowi 83 procent wszystkich nowych zachorowań. Równocześnie poinformowano, że średnia długość życia w USA skróciła się w ostatnich miesiącach o półtora roku, a przyczyną jest między innymi pandemia.

W Tunezji zarządzanie walką z pandemią przejęło właśnie wojsko. Spośród 11 milionów obywateli do tej pory jedynie milion osób zostało w pełni zaszczepionych.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 miliony 122 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 191 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

źródło:

Zobacz więcej