RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ptasznik na elewacji bloku, żmija w łazience u stomatologa. Straż miejska apeluje [WIDEO]

Ptasznik został zdjęty z bloku mieszkalnego (fot. Straż Miejska Tychy)
Ptasznik został zdjęty z bloku mieszkalnego (fot. Straż Miejska Tychy)

Straż miejska w Tychach otrzymała niedawno nietypowe zgłoszenie. Chodziło o dużego, egzotycznego pająka na elewacji jednego z budynków w mieście. Na miejsce udał się patrol. Funkcjonariusze zauważyli ptasznika na wysokości trzeciego piętra. W krótkim czasie udało się go złapać i zabezpieczyć. Strażnicy przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu zwierząt podczas wakacyjnych wyjazdów.

Pająk ptasznik pod Pałacem Kultury. Skąd się tam wziął?

Nietypowe stworzenie koło Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jeden z mieszkańców zauważył podczas spaceru pająka sporej wielkości. Jak się okazało...

zobacz więcej

Strażnicy miejscy w Tychach po otrzymaniu wezwania 16 lipca udali się zaraz na ul. Rodakowską, gdzie po elewacji budynku chodził egzotyczny pająk. Dostęp do niego był jednak utrudniony. Jeden z mieszkańców umożliwił funkcjonariuszom wejście na balkon. Podjęto więc próbę odłowu zwierzęcia. Zajął się tym odpowiednio przeszkolony do tego typu działań strażnik miejski. Akcja trwała ok. 20 minut.

To nie jedyny przypadek niecodziennych spotkań ze zwierzętami. W Tarnowskich Górach personel gabinetu stomatologicznego natknął się w łazience na żmiję. Strażacy wywieźli nieproszonego gościa do lasu.

Gady coraz częściej wybierają miasto. Czasem intruz choć niepozorny – może być jadowity. A wyglądający na niebezpiecznego może być zupełnie niegroźny i bardziej przerażony od obserwatora.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej