RAPORT

Pogarda

Komentarze po ataku Tuska na dziennikarkę TVP Info: „Zrobił to świadomie”

Donald Tusk zaatakował dziennikarkę TVP Info (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Donald Tusk zaatakował dziennikarkę TVP Info (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę; mogę ewentualnie debatować z mocodawcą, tzn. z prezesem Kaczyńskim - powiedział lider PO Donald Tusk, zwracając się do dziennikarki TVP Info Moniki Drozd. – To prowokacja ze strony byłego premiera – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz z Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Tusk prowokuje dziennikarzy. Skandaliczne zachowanie szefa PO wobec dziennikarki TVP

Donald Tusk atakuje Telewizję Polską. Podczas briefingu prasowego w Senacie były premier po pytaniu od przedstawicielki innej redakcji zwrócił się...

zobacz więcej

Donald Tusk kolejny raz atakuje Telewizję Polską. Podczas briefingu prasowego w Senacie były premier po pytaniu od przedstawicielki innej redakcji zwrócił się do dziennikarki TVP Info, nazywając ją „funkcjonariuszką telewizji PiS-owskiej".

Zdaniem Hajdasz słowa lidera PO... nie są zaskakujące. – Nie mam wątpliwości, że to prowokacja ze strony polityka PO. Nie pierwsza i nie ostatnia. Donald Tusk ma ogromną potrzebę zwracania na siebie uwagi w taki sposób, bo na razie w tym, co mówi publicznie, jest niewiele ważnych i istotnych informacji – stwierdziła dyrektor CMWP SDP.

Według Hajdasz działania Tuska mają jeden cel. – Chodzi mu o sprowadzenie polityki do utarczek słownych. Jest to po prostu przykre. Obawiam się, że to będzie stały element jego zachowania wobec dziennikarzy Telewizji Polskiej, a także komunikacji z widzami TVP, bo wygląda na to, że bez taniej prowokacji Donald Tusk nie ma nic ciekawego do powiedzenia – oceniła.

Czy Tusk powinien przeprosić Monikę Drozd? – Jeśli poniosły go nerwy, to tak. Ale obawiam się, że jego wczorajsze słowa były wypowiedziane celowo i świadomie, a w takiej sytuacji przeprosiny są niepotrzebne, bo byłyby po prostu nieszczere – uważa nasza rozmówczyni.

Szef TAI: Grubiański atak Tuska


Aroganckie zachowanie byłego premiera skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski. „Redaktor Monika Drozd, którą grubiańsko zaatakował Donald Tusk, od 3 lat jest reporterką parlamentarną TVP Info. Nigdy nie było skarg na jej zachowanie. Atak Tuska wywołało pytanie red. Drozd, czy szef Platformy Obywatelskiej popiera przedstawiony przez Komisję Europejską program »Fit For 55«” – napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej