SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Burza ws. maili Niedźwieckiego. Lichocka mocno: Totalni nigdy nie przeproszą

Marek Niedźwiecki, Joanna Lichocka (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk, PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Marek Niedźwiecki, Joanna Lichocka (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk, PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Z ujawnionych maili dziennikarza Marka Niedźwieckiego wynika, że bezpośrednio wskazywał on, który artysta i na jakiej pozycji powinien znaleźć się w prowadzonym przez niego zestawieniu Listy Przebojów Programu Trzeciego. „Ta sprawa była »sprawdzam« dla dziennikarzy i publicystów z różnych stron” – pisze Joanna Lichocka (członek Rady Mediów Narodowych, PiS) i przypomina, jak opozycja i lewicowo-liberalne media grzmiały o rzekomej „cenzurze” w Trójce. Czy ktoś z nich teraz przeprosi?

Jest porozumienie i szokujące przecieki ws. NS2. „To danie Rosji do ręki dużego pistoletu”

Agencja Associated Press podała, że USA i Niemcy zawarły wstępne porozumienie dotyczące gazociągu Nord Stream 2. Z kolei amerykańskie media donoszą...

zobacz więcej

Media obiegła informacja, że Marek Niedźwiecki nieoczekiwanie wycofał swój pozew sądowy, w którym domagał się przeprosin ze strony władz Polskiego Radia.

Wcześniej za krzywdzące uważał zarzuty, jakoby miał wpływać na wyniki list przebojów. Teraz światło dziennie ujrzała jego korespondencja z pracownikami radia. Maile pochodzą z różnych okresów, ale dotyczą także maja 2020 roku i głośnego wydania, po którym Niedźwiecki odszedł z radia.

Zobacz także ->  Premier o zamieszaniu wokół Trójki: Temat zastępczy

Wiadomości, będące dokumentami sądowymi z procesu, ujawnił portal gazeta.pl. „Gilu... to wirusujemy! Prawie jest OK, Jestem w niebie (utwór Fisz Emade Tworzywo - red.) zrzuć na 20 miejsce. Wywal Lao Che i Traperów. Wchodzą do top 30 Mortas i Morrissey. Na 50 wstaw Kozakiewicza (zamiast Podsiadły). I to tyle zmian na dziś... Dzięki M” – miał  pisać w jednej z wiadomości Niedźwiecki. Więcej o sprawie pisaliśmy   TUTAJ.

Odszedł znany aktor - Tadeusz Wojtych. „Był obdarzony dużą vis comicą”

9 lipca br zmarł Tadeusz Wojtych. Był aktorem Teatru Syrena w latach 1977-91 – poinformował Teatr Syrena na Facebooku. Miał 89 lat, w sierpniu...

zobacz więcej

Lichocka: Nie chodziło o żadną wolność ani walkę z cenzurą


Ujawnione wiadomości wywołały medialne poruszenie, a mimo to nie wszystkie redakcje, które wcześniej poświęcały tej sprawie wiele stron gazet i czasu antenowego, poinformowały o najnowszych faktach.

„Ta sprawa była »sprawdzam« dla dziennikarzy i publicystów z różnych stron” – ocenia Joanna Lichocka, posłanka PiS i członek Rady Mediów Narodowych.

Zobacz także ->  Kazik o zamieszaniu wokół LP3. „Nadal czuję się wolny”

„Stuprocentowa słuszność podejmowanych decyzji należała do prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. Rację mieli dyrektor Tomasz Kowalczewski i Mirosław Rogalski”.

Mickiewicz przed ratuszem czyli „Niezrealizowane wileńskie projekty XX w.”

Z inicjatywy Muzeum Wilna przed budynkiem wileńskiego ratusza stanie pomnik Adama Mickiewicza. Rzeźba będzie częścią wystawy poświęconej...

zobacz więcej

Jak dodała, pamięta jednak również „solidaryzowanie się z oszustwem ludzi po tak zwanej »prawej« stronie”. „Odeszli wtedy »protestując« m. in. Łukasz Adamski, Paweł Lisicki. Nie spodziewam się od nich, ani od innych »przepraszam« wobec Agnieszki Kamińskiej, a należałoby się” – uważa Lichocka.

Posłanka przypomina, że gdy wiosną 2020 roku o spawie zrobiło się głośno, dało się nabrać także wielu polityków – m.in. z obozu Zjednoczonej Prawicy.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Na szczęście ci ze ZP szybko dostrzegli, że nie chodziło tu o żadną »wolność« ani »walkę z cenzurą«. Totalni i ich wrzask są zaś bez znaczenia – i też niczego nie sprostują i nigdy nie przeproszą” – zaznaczyła.

W internetowym wpisie Joanna Lichocka podkreśliła, że trzeba dziś pogratulować prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej „umiejętności podejmowania trudnych i mądrych decyzji, odwagi, odporności na ataki i hejt oraz wytrwałości, by anteny PR cechowała uczciwość wobec słuchaczy i niezależność od różnych lobby i grup nacisku”. „Gratulacje” – podsumowała.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

źródło:
Zobacz więcej