RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad 2,8 mln osób zarejestrowano w loterii szczepionkowej

Loteria jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19 (fot. arch.PAP/W.Jargiło)
Loteria jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19 (fot. arch.PAP/W.Jargiło)

Ponad 2,8 mln osób zarejestrowało się w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która ruszyła 1 lipca br. – poinformowało we wtorek biuro prasowe Totalizatora Sportowego. Wartość przyznanych dotychczas nagród to 2 204 480 zł – dodano. W środę kolejne tygodniowe losowanie nagród w loterii.

Wariant Delta rozprzestrzenia się. Ponad tysiąc zakażeń w Korei Płd.

Służby medyczne Korei Płd. zgłosiły we wtorek 1150 nowych zakażeń koronawirusem. W kraju szybko i na coraz szerszą skalę szerzy się bardziej...

zobacz więcej

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID–19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

„Od rozpoczęcia loterii do wczoraj liczba osób uprawnionych to 2 837 982. Wartość przyznanych nagród opiewa na kwotę 2 204 480 zł” – przekazał Totalizator Sportowy (TS), który jest organizatorem loterii.

W środę, 21 lipca, odbędzie się drugie, tygodniowe losowanie nagród dla osób zarejestrowanych od 12 do 18 lipca br. w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania będzie pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Te same nagrody będzie można wygrać w 10 kolejnych tygodniowych losowaniach, w tym jeszcze 28 lipca. Informacja o wygranej zostanie przekazana telefonicznie. Pierwsze tygodniowe losowanie odbyło się 14 lipca.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane

Koronawirus w Polsce. We wtorek 20 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 104 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w...

zobacz więcej

Oprócz nagród tygodniowych, w loterii są także nagrody natychmiastowe, miesięczne oraz nagroda finałowa.

W ramach nagród natychmiastowych, przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 000 sztuk.

Jeśli chodzi o losowania miesięczne, pierwsze zaplanowano na 4 sierpnia, kolejne na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 złotych każda, a także dwa samochody toyota C–HR.

Delta zagraża Europie. To najbardziej niebezpieczny wariant koronawirusa

Delta, dotychczas najbardziej zaraźliwy wariant koronawirusa, jest obecny w prawie stu krajach na świecie i poważnie zagraża Europie. Naukowcy...

zobacz więcej

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Jak informował Totalizator Sportowy (TS), zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) są o tym informowani przez organizatora, czyli TS – wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymują SMS bezpośrednio z PKO BP zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu; wygraną można podjąć z bankomatów banku lub odebrać w każdej jego placówce.

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań można znaleźć na stronie internetowej loterii.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Ognisko COVID-19 na niszczycielu. Armię wysłano do walki z piratami

Armia Korei Południowej mierzy się z największym jak dotąd ogniskiem pandemii COVID-19. Zakażenie wykryto u 247 spośród 301 marynarzy na...

zobacz więcej

Całkowita wartość puli nagród przeznaczonych przez organizatora na wygrane wynosi prawie 22 mln zł. Liczba nagród jest ograniczona i wynosi 52 tys. 796 sztuk.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej poświęconej Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy, spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej