RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaskakujący wpis Gawłowskiego o Tusku. Burza w sieci

„Nie pytaj, co Tusk może dla Ciebie zrobić...“ (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
„Nie pytaj, co Tusk może dla Ciebie zrobić...“ (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Senator Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski zamieścił w mediach społecznościowych grafikę o nowym szefie swojej partii Donaldzie Tusku. Internauci są w szoku. „Ty tak na serio?” – pytają. Stanisław Gawłowski, były sekretarz generalny i skarbnik Platformy Obywatelskiej, obecnie jest oskarżany przez prokuraturę o korupcję.

Dom, mieszkania, motorówka. Gawłowski oszacował swój majątek

Senator Stanisław Gawłowski oszacował swój majątek na 430 tys. zł w walutach i około 1 mln 710 tys. zł w nieruchomościach. Uposażenia i diety...

zobacz więcej

„Nie pytaj, co Tusk może dla Ciebie zrobić, pomyśl, jak Ty możesz wspomóc Tuska” – grafikę o takiej treści zamieścił we wtorek na Twitterze senator Gawłowski.

Wpis Gawłowskiego spotkał się z krytyką internautów. Była działaczka PO Aleksandra Wasilewska zapytała senatora, czy przypadkiem nie żartuje.

„Facet polityk ma nic nie robić dla Polski, a my mamy go wspierać? To on ma święty obowiązek wziąć się do roboty dla Polaków, wystarczająco już się dorobił na polityce. Teraz ma przedstawić strategię rozwoju Polski. A nie – to niech zejdzie z oczu” – napisała Wasilewska.

„Warto wspierać każdego, kto odsunie największe zagrożenie dla Polski, czyli PiS” – odpisał jej Gawłowski.

W podobnym tonie wypowiadali się kolejni internauci. Apelowali do Gawłowskiego, by wpis usunął.

Gawłowski zasiądzie na ławie oskarżonych. Zarzuty: Korupcja i... plagiat pracy doktorskiej

28 stycznia na ławie oskarżonych ponownie zasiądzie senator Stanisław Gawłowski, były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej. Prokuratura...

zobacz więcej

Według Prokuratury Krajowej, obecny senator Gawłowski, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL (w latach 2007-15), dopuścił się siedmiu przestępstw. Pięć z nich ma charakter korupcyjny.

Zdaniem śledczych, przyjął ponad 730 tys. zł w postaci gotówki, dwóch luksusowych zegarków i nieruchomości w Chorwacji. W zamian miał oferować m.in. pomoc przy zdobywaniu wielomilionowych kontraktów od Zarządu Melioracji.

Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej miał też nakłaniać przedsiębiorcę z Darłowa Krzysztofa B. do wręczenia co najmniej 200 tys. zł łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Gawłowski miał ujawnić informację niejawną i popełnić plagiat w pracy doktorskiej.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Akt oskarżenia obejmował pierwotnie 32 osoby, ale osiem złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze i ich sprawy rozpozna sąd rejonowy. Prokuratura przedstawiła oskarżonym 94 zarzuty, m.in. łapownictwa i prania brudnych pieniędzy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej