RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie będzie niesieciowych hoteli w Paryżu? Większości grozi zamknięcie

Hotelom w Paryżu nie przysługiwało takie samo wsparcie państwa jak np. na Korsyce (fot. Shutterstock/Joan Quevedo Fle)
Hotelom w Paryżu nie przysługiwało takie samo wsparcie państwa jak np. na Korsyce (fot. Shutterstock/Joan Quevedo Fle)

Według prognoz Krajowej Grupy Niezależnych Hoteli i Restauracji (GNI) 70 proc. niesieciowych hoteli w Paryżu grozi zamknięcie z powodu małej liczby turystów przyjeżdżających do stolicy Francji w czasie pandemii koronawirusa.

Setki majtek dla francuskiego premiera. Kim są nadawcy?

Sklepy sprzedające bieliznę zorganizowały akcję protestacyjną, w ramach której wysłano setki par majtek do premiera kraju Jeana Castexa. Celem...

zobacz więcej

„40 proc. paryskich hoteli jest obecnie zamkniętych. Szacuje się, że w ciągu 15 dni 70 proc. hoteli zostanie zamkniętych z powodu braku rezerwacji” – stwierdził Pascal Mousset, prezes Krajowej Grupy Niezależnych Hoteli i Restauracji (GNI) regionu Ile-de-France, cytowany przez stację CNews.

Prognozy te przygotowano na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków organizacji branżowej.

Nie wszystkim przysługiwało takie samo wsparcie


Mousset ocenił, że pomoc państwa nie jest dostosowana do branży hotelarskiej, ponieważ 25 proc. członków jego związku skonsumowało już pożyczkę gwarantowaną przez państwo i ryzykuje niewypłacalność jesienią.

Paryskim hotelom nie przysługiwało takie samo wsparcie państwa jak przedsiębiorcom na Korsyce, w Lourdes czy w górskich kurortach.

Hotele czterogwiazdkowe, które stanowią 60 do 65 proc. niezależnych hoteli paryskich, szczególnie cierpią z powodu kryzysu turystyki, ponieważ podróże z krajów pozaeuropejskich są nadal w znacznym stopniu ograniczone. „Z powodu wariantu Delta i nałożonych ograniczeń nie ma pobytów w Paryżu” – ubolewa Mousset.

Branża skarży się m.in. na to, że rząd odmawia zwolnienia barów, kawiarni, hoteli i restauracji z opłat audiowizualnych.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej