RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pamiętnik księcia Harrego. Książka może się ukazać w przyszłym roku

Książę Harry (fot. S.Hussein/WireImage/Getty)
Książę Harry (fot. S.Hussein/WireImage/Getty)

Pod koniec 2022 roku do księgarń trafi książka ze wspomnieniami księcia Sussexu. Harry ujawni w niej kulisy opuszczenia przez niego i jego żonę Meghan brytyjskiego dworu i przeprowadzki do USA. „Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem” – ogłosił w oficjalnym oświadczeniu. Osoby z otoczenia rodziny królewskiej podchodzą do tej informacji, delikatnie mówiąc, sceptycznie.

Gwiazda filmu „Pani Doubtfire” wspomina pomoc, jaką dostała od Robina Williamsa

Lisa Jakub, która w 1993 r. wystąpiła u boku Robina Williamsa w komedii familijnej „Pani Doubtfire”, wróciła wspomnieniami do ich wspólnej pracy...

zobacz więcej

Megxit był bez wątpienia jednym z najgłośniejszych i najczęściej opisywanych w mediach wydarzeń minionego roku. Swoją wersję tych wydarzeń chce opowiedzieć teraz książę Harry. Historię swojego życia i głośnej przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych brytyjski arystokrata opisze w pamiętniku, nad którym pracował w tajemnicy od kilkunastu miesięcy. Książka zawierająca wspomnienia Harry'ego ma zostać opublikowana pod koniec 2022 roku.

Jak donosi „Daily Mail”, umowa wydawnicza z Penguin Random House opiewająca na zawrotną kwotę 20 mln dolarów została już podpisana. Zyski ze sprzedaży mają być natomiast przekazane na cele charytatywne.

Książę Harry o swoich wspomnieniach


„Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem. Przez lata nosiłem wiele nakryć głowy – dosłownie i w przenośni. Mam nadzieję, że opowiadając swoją historię, ze wszystkimi wzlotami i upadkami, popełnionymi błędami i wyciągniętymi wnioskami, pokażę, że bez względu na nasze pochodzenie mamy ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Jestem wdzięczny za możliwość podzielenia się tym, czego nauczyłem się w ciągu mojego dotychczasowego życia, a zarazem podekscytowany faktem, że ludzie będą mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki, jaka jest prawda” – zapowiedział książę w oświadczeniu.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Obcy” przerabiany na mały ekran. Bez jednej z charyzmatycznych postaci

Ellen Ripley, w którą wcieliła się Sigourney Weaver, to jedna z najsłynniejszych postaci kobiecych w historii kina. W kilku filmach serii „Obcy” z...

zobacz więcej

Prócz kwestii kontrowersyjnej decyzji o rezygnacji z pełnienia starszego rangą członka rodziny królewskiej Harry poruszy w swoim pamiętniku takie sprawy, jak dorastanie pod czujnym i nierzadko bezlitosnym okiem tabloidów, trudne relacje z rodziną, przeżywanie żałoby po matce, służba wojskowa w Afganistanie, problemy ze zdrowiem psychicznym, a także małżeństwo z Meghan Markle i wspólne wychowywanie synka Archiego i córki Lilibet. W napisaniu pamiętnika arystokracie pomaga nagrodzony Pulitzerem amerykański pisarz i dziennikarz J. R. Moehringer.

„W intymnej i krzepiącej spowiedzi jednej z najbardziej fascynujących i wpływowych postaci naszych czasów, książę Harry po raz pierwszy podzieli się opisem swoich doświadczeń, przygód i życiowych lekcji, które pomogły mu stać się tym, kim teraz jest. Opisując swoje życie od czasów dzieciństwa do dnia dzisiejszego, w tym poświęcenie się służbie wojskowej oraz radość, jaką odnalazł w byciu mężem i ojcem, książę Harry kreśli szczery i urzekający portret, który pokazuje czytelnikom, że za wszystkim, co wydaje im się, że wiedzą na jego temat, kryje się inspirująca i podnosząca na duchu historia” – głosi oświadczenie wydawcy.

Antonio Banderas dołączył do obsady filmu „Indiana Jones 5”

Kolejnym pochodzącym z Europy aktorem w obsadzie filmu o roboczym tytule „Indiana Jones 5” został Antonio Banderas („Desperado”, „Ból i blask”)....

zobacz więcej

Jak donosi „Daily Mail”, osoby z otoczenia rodziny królewskiej są rozczarowane i zaniepokojone informacją o wydaniu wspomnień księcia. Jego ojciec, książę Karol jest ponoć zaskoczony tą wiadomością. Ma on żal do syna, iż nie ostrzegł krewnych, a o planowanej publikacji dowiedzieli się oni z mediów. Na dworze podnoszona jest również kwestia udziału małżonki księcia w projekcie. „Książka Harry'ego napisana przez Meghan” – miał zauważyć cierpko jeden z cytowanych przez dziennik przyjaciół rodziny królewskiej.

„Myślę, że wszyscy są już zmęczeni gniewem, jaki wywołuje ta dwójka. A są oni przygnębiająco przewidywalni” – dodał inny.

Źródła gazety przekonują, iż książę nigdy nie potrafił przyznać się do błędu, a ostatnie trzy lata spędził na „obwinianiu o niepowodzenia wszystkich prócz siebie i swojej żony”. Na wieść o szykowanej przez Harry'ego książce zareagował także, co zgoła oczywiste, jeden z najzagorzalszych krytyków książęcej pary, brytyjski dziennikarz Piers Morgan. „To chyba jakiś pieprzony żart?! Jest gotowy, by wreszcie opowiedzieć prawdę, tak? Przez okrągły rok Książę „Prywatny” nie przestawał ujadać, marudzić i konsekwentnie niszczyć swojej rodziny” – napisał dobitnie na Twitterze.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej