RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje dziennikarka Monika Kowalczyk. Była związana m.in z „Gazetą Krakowską”

Zmarła dziennikarka Monika Kowalczyk (fot. Shutterstock)
Zmarła dziennikarka Monika Kowalczyk (fot. Shutterstock)

Nie żyje Monika Kowalczyk - wieloletnia dziennikarka z okolic Nowego Sącza . Zmarła w niedzielę w wieku 47 lat po długiej chorobie. Przez lata kierowała sądecką redakcją „Gazety Krakowskiej”, a także portalem „Sądeczanin”.

Nie żyje francuska aktorka. Miała blisko 110 lat

W Paryżu w wieku 109 lat zmarła francuska aktorka Renee Dorleac. Była matką aktorek Catherine Deneuve, Francoise Dorleac i Sylvie Dorleac....

zobacz więcej

Zmarła dziennikarka pracowała m.in w „Radio Echo”, „Gazecie Wyborczej”, „Sądeczaninie” oraz „Dzienniku Polskim”. Jej felietoy można było przeczytać także na łamach „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”. Kierowała też sądecką redakcją „Gazety Krakowskiej”, a także portalem Sądeczanin.

„Wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z pogarszającego się stanu zdrowia Moniki i przez kilka lat byliśmy świadkami jej codziennych, heroicznych zmagań ze śmiertelną chorobą. Właściwie nie powinniśmy być zdziwieni, że zmęczony organizm odmówił w końcu posłuszeństwa, a Monika, która potrafiła docenić każdy mijający bez bólu dzień, ostatecznie przeszła na tamtą stronę. Teoretycznie powinniśmy być na to przygotowani …” – napisała „Gazeta Krakowska” żegnając dzienikarkę.

Pogrzeb zmarłej dziennikarki odbędzie się w czwartek w Trzetrzewinie (gmina Chełmiec).

Czytaj także: Nie żyje Zbigniew Marcinkowski, szef Platformy Obywatelskiej w Kielcach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej