RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Zbigniew Marcinkowski, szef Platformy Obywatelskiej w Kielcach

Miał 67 lat (fot. FB/Zbigniew Marcinkowski)
Miał 67 lat (fot. FB/Zbigniew Marcinkowski)

Zmarł Zbigniew Marcinkowski, wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej i szef struktur tej partii w Kielcach. Miał 67 lat.

Nie żyje aktor Jerzy Janeczek. Przyjaciel podał przyczynę śmierci

Jerzy Janeczek zmarł nagle w niedzielę w wieku 77 lat. Teraz na jaw wyszła przyczyna śmierci pamiętnego Witii Pawlaka w kultowej trylogii „Sami...

zobacz więcej

Informację o śmierci Zbigniewa Marcinkowskiego potwierdziła w mediach społecznościowych posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

„Cudownie dobry człowiek. Podpora drużyny. I na gorsze i na lepsze czasy. Spokój, wartości, zasady. Nasz przyjaciel. Zbyszek Marcinkowski, patriota Platformy Obywatelskiej, członek Rady Krajowej. Nie wierzę, że to pożegnanie. Rozerwałeś nam serca Zbyszku” – napisała posłanka PO.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Marcinkowski odszedł w wieku 67 lat. W ostatnim czasie pracował w Miejskim Zarządzie Budynków, ale przygotowywał się do przejścia na emeryturę. W latach 2002-2006 był kieleckim radnym z ramienia Porozumienia Samorządowego. Potem pełnił tę funkcję w latach 2007 – 2010. Startował wówczas z list PO.

Był zaangażowany w działalność komisji budżetu oraz komisji gospodarki komunalnej. Z wykształcenia był inżynierem budownictwa lądowego.

Od 2017 roku zasiadał w radzie programowej Polskiego Radia Kielce. Po odejściu z PO Arkadiusza Kubca został szefem kieleckich struktur ugrupowania.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej